Bizottsági szerepet kapott a filmsztár

Geena Davis Schwarzeneggerrel harcol

Csatlakozott a kaliforniai politikához Geena Davis, aki Kaliforniában a nők jogaival foglalkozó bizottságban vállalt szerepet.

Képekben Geena Davis a vörös szőnyegen! képgaléria

2010.07.21 18:23MTI

Az Oscar-díjas színésznő kinevezését Arnold Schwarzenegger kaliforniai kormányzó jelentette be kedden. Közleményében megemlítette, hogy Davis már eddig is sokat tett a nők jogaiért, számos női csoport munkájában vett részt.

Fotó: askmen.com

A pártokon kívül álló, állami szintű bizottság feladata, hogy fellépjen a nők, valamint a lányok jogaiért és egyenlőségéért.

Geena Davis kinevezését még meg kell erősítenie az állam szenátusának is.

A Thelma és Louise, az Aranyoskám és az Alkalmi turista sztárja maga is létrehozott egy nevével fémjelzett intézetet a nők médiában elfoglalt helyének megváltoztatására.

A médiakutatásokat végző intézet azt szeretné elérni, hogy - különös tekintettel a gyermekeknek szánt produkciókra - eltűnjenek a képernyőről és a filmvászonról a nemi sztereotípiák, és emelkedjen a női szereplők aránya.

Davis egyébként a nemzetközi Mensa klubnak is tagja, amely a legnagyobb IQ-val rendelkező embereket fogadja soraiba.

A nap szépe: Geena Davis

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.