Munkahelyi pokol kolléga módra
Csonk és könny - a munkahelyi ármánykodás maradványai
Ha reggel úgy ébredsz, hogy inkább tőből, önkezűleg amputálnád a jobb lábad, mintsem hogy észheztérés után be kelljen menned a munkahelyedre, na, akkor ott már baj van. Dolgozni sokszor nehézkes, főként ha legtöbbször brazil szappanoperában érzed magad munka közben. Vess véget "Alejandro/Isabela" ármánykodásainak!
2010.05.27 08:37sheep - ma.huA rosszmájúság leginkább kétszínűségben mutatkozik meg. Ezt legtöbbször sajnos csak későn veszi észre a javarészt ártatlan delikvens. A bizalom a legnagyobb fegyvere az alattomos „festőművészeknek”, akik igyekeznek mindent megtenni, hogy jobb színben tűnjenek fel. Ha egy légtérben dolgozunk a kaméleonnal, talán abban az esetben vagyunk a legsebezhetőbbek. Hiszen így óhatatlanul megered nyelvünk és könnyen megnyílunk a hozzánk közel ülőhöz, dolgozóhoz. Az ellenünk dolgozó munkatárs, kibeszélhet minket, valótlanságokat állíthat, munkánkra pályázhat, vagy csak egyszerűen irígykedik.
Fontos tudnunk, hogy ha fény derül az igazságra avagy megérezzük a furkálódás mocskos illatát, akkor az emiatti idegeskedéssel, csak saját magunknak árthatunk. Szív- és érrendszeri betegségek okozója lehet gondterheltségünk. A döbbenettől ráncaink számát gyarapíthatjuk csupán. A helyzet miatt, pedig oly sokszor felfordulhat gyomrunk, hogy gyomorbántalmaink rendszeressége komoly egészségügyi problémákat okozhat. Érdemes tehát előkapni a ma.hu-s „mit csináljunk a munkahelyi áskálódó szemétdombokkal?” kézikönyvet és megfontolni, hogyan óvjuk meg egészségünket.
1. Le se bagózd!
A legjobb, amit tehetünk, ha fényderült az igazságra, hogy átnézünk az álnok delikvensen. Ez a konfliktuskerülő álláspont, csupán az erősidegzetű, türelmeseknek ajánlott. Aki ugyanis, sokáig kíván hasonló álarc mögé bújni, annak az idegei mehetnek rá erre a mesterséges csöndre. Ráadásul feltűnő lehet a hadműveletünk és a végén, még rosszabbul jöhetünk ki az egészből, mint azt először gondolnánk.
2. Közönyös barátság
Természetesen az erőltetett mosoly segíthet megtartani a közönyös barátságot és magunkat sem sodorjuk kellemetlen helyzetbe, az indokolatlan szótlanság, vagy számonkérés miatt. Minimális interakciókra szorítkozunk ”A kollégával”, miközben a lényegi érintkezéseket kerüljük. A szükséges, protokolláris viszonyt megtartva evickélhetünk el a feledés homályába, reménykedve abban, hogy ezzel a módszerrel, lassan lekerülünk a munkahelyi pletyka palettáról.

3. Vedd fel a kesztyűt!
Ha részt akarunk venni egy valódi szappanoperában, akkor készítsük elő karmainkat. Persze, csak burkoltan mutassuk meg fogaink fehérjét. Támadjuk hátba úgy, olyan módszerrel, ahogy ő tette velünk. Ha kibeszélt, terjesszünk mi is valamit róla. Ha munkaképességünket bírálta, akkor keressünk rá indokot, hogy mi is alááshassuk a tekintélyét. Ez egy kockázatos út, de ha ügyesen forgatjuk a lapokat, akkor jól jöhetünk ki a játékból.
4. Csak a szemébe!
Nem, semmiféle agresszióra nem kell gondolnunk ebben a példában. Az őszinteségről és a szembesítésről szól ez a fegyver. Kérdőre kell vonni a nekünk ártó felet. Nyugodt és egyenes formában. Ez tűnik a legracionálisabb formájának a probléma megoldásának, mégis ez a legnehezebb. És sajnos, nem mindig eredményes. Olykor számolnunk kell azzal, hogy egy őszinteségroham, nem old meg mindent, vagyis nem véglegesen.
5. Fordulj a főnökhöz
Ez igen betoji módszernek tűnhet, de ha a helyzet tarthatatlan és a munkahelyünkhöz pedig ragaszkodunk, akkor felsőbb segítségre lesz szükségünk. A főnöktől kérhetjük a szembesítést, az áthelyezést és a számonkérést, amivel mi esetleg nem jártunk sikerrel. Ezzel a módszerrel, viszont nagyon óvatosnak kell lennünk, hiszen nem tudhatjuk, hogy az áskálódó ”mennyire fekszik a főnöknél.”
Mindezen módszerek azt szolgálják, hogy az ellenünk mesterkedőket kiiktassuk és véget vessünk az ellenünk folytatott ármánykodásnak. Amennyiben a minket céltáblaként kezelő helyzete megtorpedózhatatlan, akkor meg kell fontoljuk, hogy mi hagyjuk el munkahelyünket. Ha a kettőnk közötti viszályt, sehogy sem sikerül megoldanunk, mivel két dudás nem fér meg egy csárdában, inkább távozzunk saját belátásunkra, avagy kérjük saját áthelyezésünket.
Kapcsolódó írások:
- Merész vállalkozás a munkahelyi románc?
- Gyengébb helyzetben a gyengébbik nem?
- Összefügg a munkahelyi izgalom, a stressz és az elhízás
- A recesszió nem állja útját a munkahelyi szerelemnek
- A férfiaknál húszból egy tüdőrákot a munkahelyi ártalom okozhat
- A munkahelyi stressz és a depresszió rontják a produktivitást
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06