Ízletes és telítő leves
Csináljunk spárgát! Krémlevesként könnyebb...
A krémleveseket sokan szeretik - ahogyan a brokkoli- vagy a zellerkrémlevest, a spárgakrémlevest is lehet húslevessel készíteni, de anélkül is nagyon finom.
2011.11.18 06:35ma.huElőkészületeivel talán egy kicsit többet kell bíbelődni - a spárgakrémleves azonban telítő és nagyon finom, megéri a fáradozást.

Hozzávalók 4 személyre:
- 400 gr zöldspárga
- 1 csokor újhagyma
- 3 evőkanál olaj
- 8 dl tyúkhúsleves (kockából)
- 80 gr rizsliszt
- 3,5 dl tej
- 2 tojássárgája
- 2 dl tejszín
- só, fehér bors
- 2 szál fodros petrezselyem
- 4 evőkanál kész "sült borsó" (levesbetét)
A spárgát megmossuk, fás szárát levágjuk, 8-12 spárgafej kivételével felaprózzuk. Az újhagymát megtisztítjuk, felkarikázzuk.
Az olajon megfonnyasztjuk az újhagymát, rádobjuk a felaprózott spárgát, 1 percig pirítjuk. Felöntjük a húslevessel, és fedő alatt, mérsékelt tűzön puhára főzzük (20 perc). Közben a spárgafejeket egy külön edénykében 2-3 evőkanál vízzel, v. húslevessel, fedő alatt puhára pároljuk.
A rizslisztet elkeverjük a tejjel, a szelíden forrdogáló leveshez keverjük, 10 percig főzzük. Botmixerrel összeturmixoljuk, az egészet átszűrjük, és a főzőedénybe visszatéve felforraljuk, lehúzzuk a tűzről.
A tojássárgákat simára keverjük a tejszínnel, vékony sugárban, habverővel folyamatosan keverve a forró leveshez adjuk, végül ízlés szerint sóval és frissen őrölt fehér borssal fűszerezzük.
Erőleveses csészékbe szedjük, a tetejükre helyezzük a főtt, leszűrt spárga-fejeket és petrezselyemlevéllel vagy néhány szem „sült borsóval” díszítve azonnal tálaljuk.
Italajánlat: száraz fehérbor
Kapcsolódó írások:
- Hogy ezt is magyarosan szeressük...
- Így nem csak a görögök tudják!
- Káposztából figyel a csirkehús - és finom!
- Kipukkadós - kell még ehhez a leveshez második?
- Hogy otthon is miénk legyen a legcsábítóbb Esterházy!
- Vegák is ehetik: pizzáért csak nyúlj be a sütőbe!
- A csirke kuktában olcsó és finom
- A spárgakivonat enyhítheti a másnaposságot, védi a májat
- Spárga pirított mandulával - fogynivágyóknak