Játékterem a sárga szatyorban
Videó: férfias játékszerek az Ikeában
Mostantól nem csak környezet-, vásárló- és gyerekbarát a svéd óriás - néhány országban már be is vezették a férfisarkokat, ahol a kényelmes padok helyett teljesen felszerelt játékbarlangot találnak az erősebbik nem képviselői.
2011.09.27 21:49ma.huSzeptember elején nyílt az ausztráliai Sydneyben található Ikea első olyan férfimegőrzője, amely lehetőséget nyújt a barátok és férjek számára, hogy elszórakoztassák magukat és egymást az idő alatt, míg a kedves vagy hitves elkölti a fáradtságosan megkeresett pénzt a közös otthon szebbé tételére.

A néhány napos próbaidőszak alatt azt mérték fel, milyen hatással van a szórakoztató sarok a vásárlási kedvre, amennyiben nincs a háttérben folyamatosan a modernkor újfajta tünete, a férfinyafogás.
Az áruházba érkezett családok ugyanis leadhatják gyerekeiket, és immáron felnőtt férfitagjaikat is, hogy nyugodtan és alaposan áttanulmányozhassák az árukészletet. Míg 3-tól 7 éves korig az ifjoncok varázsfán mászhatnak, és labdák közé vethetik magukat, addig felmenőik férfias játékokkal, azaz X-boxokkal, egyéb videojátékokkal, illetve digitális és analóg táblajátékokkal, többek között csocsóval, szórakozhatnak, ingyen hotdog kíséretében.
Most már játékterem is van a kék-sárga áruházban: