Zene a Rasszizmus Ellen
Képregény-kiállítás és fergeteg-party az antirasszista világnapon
Képregény-kiállítással, rövidfilmekkel és zenével hívják fel a figyelmet a diszkrimináció abszurditására a Zene a Rasszizmus Ellen szervezői a budapesti Millenáris Parkban a március 21-i antirasszista világnapon.
2011.03.20 17:11MTIA közlemény szerint a Comics Against Racism egy olyan olasz-francia-német bázisokon nyugvó kezdeményezés, mely a maga eszközeivel, de az "agitprop" sémáit elkerülve igyekszik reflektálni a rasszizmusra, a diszkrimináció különböző megnyilvánulásaira.
A képregény-kiállítás a Zene a Rasszizmus Ellen kampány meghívására érkezik a Millenáris Parkba. A 19 órakor kezdődő megnyitót a We Are Here digitális média projekt rövidfilm-vetítése, majd zene követi: az antirasszista világnapon fellép a Nagy Réka vezette Live Act Folk és játszik az Irie Maffia Soundsystemből ismert dj Dermot.

Március 21-ét 1966-ban jelölte ki az ENSZ az antirasszizmus világnapjának, emléket állítva a hat évvel korábban vérfürdőbe torkollott dél-afrikai apartheidellenes demonstráció 69 áldozatának.
"Vannak olyan folyamatok a világban, amelyek egyes embercsoportok kitaszítását kezdeményezik azoknak a köréből, akik hozzáférhetnek a mindnyájunkat megillető kulturális és anyagi javakhoz. Az antirasszista világnap a kultúrák egymás mellett élésének szükség- és törvényszerűségét hirdeti, elősegíti egymás jobb megismerését és elfogadását, továbbá emléket állít azoknak, akik a rasszizmus elleni harcnak szentelték életüket" - fogalmaztak a Comics Against Racism szervezői.
Kapcsolódó írások:
- Hosszú az út a Setét Toronytól hazáig
- Elhunyt John D'Agostino képregényrajzoló
- Scott Pilgrim újra támad
- Második alkalommal tartanak képregényfesztivált Szegeden
- Kalapács alá kerül a Batman képregény első kiadása
- Négy világhírű rajzoló a Magyar Képregényfesztiválon
- Hatodjára hangzik fel a Gödörben a buborékbeszéd
- Superman újra képregényrekordot döntött
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06