Most minden a szambáról szól
Fergeteges képek: Rióban öt napig áll a bál
A Riói Karnevál a világ egyik legnagyobb és leglátványosabb programja, de kevesen tudják, hogy ez nemcsak egyszerű bemutató és felvonulás: a szambaiskolák keményen küzdenek a legjobbnak kijáró elismerésért.
Így mulattak a brazil karneválokon
Évről évre öt napos felvonulás veszi át az uralmat az egyhangú hétköznapok felett, ilyenkor Brazília-szerte megáll az élet, minden a szambáról, az ünneplésről és a vidám karneválról szól.
Idén március 4-én reggel indult a fergeteges buli, és egészen 8-áig rázzák a csípőjüket a helyiek és a turisták.
A karnevál Rio de Janeiróról, az ország fővárosáról kapta a nevét, ám azok sem maradnak ki az ünneplésből, akik nem jutnak el a nagyvárosba: minden brazil városban nagy csinnadrattával ünneplik a farsangi szezont.
A felvonulás azonban több puszta látványosságnál: ádáz harc folyik az egyes szambaiskolák között, hogy kié lesz a legszebb menet, kinek a vezető táncosa a legügyesebb, sőt, már azért is nagy versengés zajlik egész évben, hogy ki legyen a következő év vezető táncosa.
A szamba mellett természetesen szerep jut más hagyományos táncoknak is.
Bár idén kis híján veszélybe került a felvonulás, mert a három legnagyobb szambaiskola raktárában tűz pusztított, végül rohamtempóban sikerült pótolni a színpompás fellépőruhákat és díszleteket.
A ruhákon persze még így is kevesebb díszítés van, mint amit szerettek volna, de ez legfeljebb a helyieknek tűnhet fel, európai szemmel észre sem venni, hogy néhány hímzéssel és flitterrel kevesebb van egy-egy ruhán.
Galériánkban a riói és Sao Pauló-i felvonulás első két napjának eseményeiből láthatnak ízelítőt!
Kapcsolódó írások:
- Megkezdődött a riói karnevál
- Karneváli hangulatképek: Terecskei Rita feje vitte a pálmát
- Karneváli hangulatban Európában
- Hamarosan tombolni kezd a riói karnevál európai kistestvére
- Fergetes fotók: Sírva fakadt, de végigtáncolta a karnevált a 7 éves szambakirálynő!
- Maskarák hétvégéje: elkezdődött a velencei karnevál
- Fotók: Lenyűgöző maskarák, fergeteges hangulat: elkezdődött a karnevál Brazíliában!
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06