Szoborrongálás Szombathelyen
Képek! - Rúzs és hegek csúfítják Weöres szobrát
A bronzból készült alkotást rózsaszínűre mázolták, amelyet csak a festék vegyi összetételének elemzése után távolíthatnak el a szakemberek, hogy további károsodás ne érje Veres Gábor szobrászművész alkotását.
Festékkel mázolták be Weöres Sándor szobrát
Ismeretlen tettesek festékkel összemázolták Weöres Sándor köztéri szobrát szülővárosában, Szombathelyen; a rendőrség keresi a rongálókat - közölte Leibinger Eszter, a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-vel.
A Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ mögötti parkban lévő szobrot rózsaszín festékkel mázolták be, a rongálás miatt a város önkormányzata szerdán tett feljelentést, néhány nappal a rongálás után.
Veres Gábor szobrászművész Weöres Sándorról készített alkotását, amely a költőt egy padon ülve, macskáját simogatva ábrázolja, 2007. március 18-án avatták fel. Szülővárosában nagy tisztelet övezi Weöres Sándor emlékét, nevét a nemrég átadott színház is viseli.
Az önkormányzat szakemberei a szobrászművész segítségével próbálják meg a festéket eltávolítani a bronzszoborról.
Kapcsolódó írások:
- Megrepedt a plafon egy Bernini-szobor fölött Rómában
- Szoborlopás: félmillió forintot ajánlott fel Siófok a nyomravezetőnek
- Egymilliónál is többen voltak kíváncsiak a szoborra
- Villámcsődülettel "avatták fel" a felújított kolozsvári Mátyás király szoborcsoportot
- A magyar kultúra napján kerül le a lepel a felújított Mátyás király szoborról
- Félezren tüntettek a Károlyi szobor mellett
- Időkapszula került a kolozsvári Mátyás-szoborcsoport belsejébe
- Sztálin füle a Magyar Nemzeti Múzeumban
- Meghökkentő képek: Szabadságszobor-frizurát kapott Lady Gaga
- Hihetetlen szoborra leltek a régészek Szerbiában