Kiosztják az Európai Filmdíjakat is
2011: Tallin és Turku lesznek Európa új Kulturális Fővárosai
A balti országok meglehetősen korán kezdik programsorozatukat, hiszen már december 4-én kiosztják Tallinban az Európai Filmdíjakat.
2010.12.02 09:30MTIPécs, Essen és Isztambul után két keleti-tengeri város, a finn Turku és Észtország fővárosa, Tallin lesz 2011-ben Európa Kulturális Fővárosa (EKF).
A balti országok meglehetősen korán kezdik programsorozatukat, hiszen már december 4-én kiosztják Tallinban az Európai Filmdíjakat.
Január 15-től Turku csábítja az északi tájakra a szauna szerelmeseit. A város területén öt, művészek által tervezett szauna várja a látogatókat, emellett elméleti workshopokat is tartanak a szaunázás kultúrájáról.

Tallin négyszázezer lakosával kétszer akkora, mint a tőle kétszáz kilométerre fekvő Turku.
A tallini programok központjául természetesen a festői óváros szolgál, amelyet az UNESCO a világörökség részének nyilvánított.
A finnek vendégül hívják a nemzetközi hírnévnek örvendő - decemberben Budapesten is fellépő - Cirque du Soleilt, de rajtuk kívül az év során nem sok "nagy név" szerepel a meghívott előadók listáján.
A két kulturális főváros közösen szervez majd rendezvénysorozatot Észtország, Finnország, valamint Oroszország a történelem során szinte sohasem egyszerű kapcsolatáról.