Lehengerlőnek ígérkezik a kereslet
Már most túlterhelt az idei karácsonyfapiac
Kapacitása kimerítésétől tart a norvég "karácsonyfapiac": az idei szezon fenyőfakereslete már most lehengerlőnek ígérkezik.
2010.10.25 19:42MTIA norvég fenyőfatermesztők szövetsége szerint már most több mint hetvenezer fát rendeltek külföldről, holott például 2006-ban "csupán" 26 ezer fenyőfát exportáltak.
A fő felvásárló országok Dánia, Németország, Nagy-Britannia, Ausztria és Svájc. A Norsk Pyntegrönt nevű szervezet a szokatlanul nagy keresletet az elmúlt kemény tél miatt keletkezett károkkal magyarázza.
Karl Schuster, az osztrák fatermelők szövetségének munkatársa szerint Ausztriában nincs szó olyan jelentős fagykárokról, mint Németországban. Ráadásul a hazai igényeknek csupán tíz százalékát fedezik importtal, és ennek is csak kis része érkezik Norvégiából.

Több fa érkezik Dániából, ahol viszont jelentősen csökkent a kaukázusi fenyő termelési területe, ami hiányt idézett elő ennél a fajtánál. Most tíz-tizenkét évet kell várni, amíg megnőnek az újonnan ültetett fák. Schuster kiemelte: a korábbi félelmek ellenére továbbra is töretlen a karácsonyfák népszerűsége.
A sok egyszemélyes háztartás miatt a forgalom az elmúlt tizenöt évben jelentősen megnövekedett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06