XII. Blues Patika Jamboree
A blues széles körben való népszerűsítése a Gödörben
A fesztivál idén is a Gödör Klub és a Bluespatika Alapítvány összefogásnak köszönhetően valósul meg.
2009.11.27 10:02ma.huA rendezvény koncepciója ebben az évben is nyitás a közönség felé, a blues széles körben való népszerűsítése egy szakmai workshop keretén belül, hazai és külföldi szakemberek, valamint szervezők meghívásával. Célja, hogy mindazok, akik szeretik a bluest, egyáltalán a minőségi élőzenét, egy emlékezetes estének lehessenek szem-, és fültanúi.
"Az igazi fekete blues kortárs képviselőjeként, a házigazda zenekar, a Mississippi Grave Diggers és Karen Carroll, a "Fekete Boszorka", Chicagoi bluesdíva mutatja meg azt, hogy milyen a mojo fekete varázsa .Sztárvendégünk, Mungo Jerry, igazi világsztár és a blues korai hőskorszakának slágergyárosa. A 70-80 -as években nem múlt el úgy nap, hogy ne szólt volna a banda valamelyik szerzeménye a szekrény méretü orion rádioinkból. A zenekar, egy-egy Youtube-on található felvételét pedig már többen nézték meg, mint Magyarország összlakossága.Az éjszakai órákban, Mungo Jerry napfényes hangulata után, a keményebb hangzást kedvelő közönség éhes fülei sem maradnak kielégítetlenül.
Nov 27-én Jimi Hendrix Születésnapját ünnepelve sessiont hirdettünk a magyarországi Hendrix fanatikusok között, akik egyébként világszínvonalra fejlesztették mániájukat! Emellett külhonból is várunk egy-két gitárnyúzót. A session házigazda zenekara Petendi Vintage Tom és bandája. A vendégzenészek illusztris névsora (Fekete Jenő, Halper László, Szagán György, Szuperman, Johnnie Shepperd /SK/, Gyo /NL)) fergeteges hangulatot ígér. Mindemellett két különböző karakterű hazai zenekart láthatunk és hallhatunk. Az idén 20 éves Ölveti Blues Band lemezbemutató koncertje indítja a fesztivált, állandó Boogie Woogie bárzongoristáink, a Blues Juice tagjai pedig a mulatni beszélgetve szerető vendégeket szórakoztatják este 8 órától."
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06