Tizedik alkalommal rendezik meg
Újra ARC Kiállítás a budapesti Ötvenhatosok terén
Tizedik alkalommal rendezik meg szeptember 3. és 22. között az ARC Kiállítást a budapesti Ötvenhatosok terén. A kiállítás idei témája a Restart - Újratervezés volt, a felhívásra több mint ezer pályamű érkezett.
2009.08.27 11:15ma.huA tárlaton körülbelül 130 mű lesz látható, köztük Turai Balázs kuruc.infant című plakátja, mely idén elnyerte a legprovokatívabb alkotásnak járó Borz díjat.
Az eddigi évektől eltérően a 10. ARC szabadtéri plakátkiállításhoz idén nem kapcsolódik megnyitó ünnepség. Geszti Péter alapító, kreatív igazgató elmondta: tízéves fennállása alatt az ARC a társas diskurzus, a vizualitásra épülő egyfajta furcsa kommunikációs forma terepe lett.
- "Fontosnak tartjuk, hogy továbbra is meg kell egymással osztani gondolatainkat, nemcsak generációk, hanem legkülönbözőbb társadalmi célcsoportok között, és ezért sokkal fontosabb hivatást tölt be az ARC, mint annak idején gondoltunk" - mondta Geszti Péter, aki szerint az idei pályázat egyik célja, hogy ne hagyjuk a fejünk felett összecsapni a krízis hullámait, vegyük számba, mi az, ami maradt, miből lehet és miből érdemes gazdálkodni.
- "Adjunk képi és szöveges formát az újrakezdésnek, restartoljuk magunkat az ARC-on."
A kiállítás egyik legfontosabb jellemzője továbbra is a nyitottság, amely nemcsak az aktuális téma közös kiválasztásában, de a zsűri állandó cserélődésében is megnyilvánul.
ARC Másképp egyperces filmpályázat legjobb film díját Lovas Dávid On-sey című alkotása kapta, a legeredetibb ötlet díja Csüllög András Tiszta fejjel című munkájáé lett. Idén kiosztottak egy "Válság-díjat" is: ezt Oblath Ádám, Poppé Béla, Hollmann Gabriella, Schwetz Ferenc és Hámori Dániel Válság főzőműsor című alkotása kapta.
A zsűri indoklása szerint ennek a filmnek mindenképpen akartak valamilyen díjat adni, a film a válságról szól, amit humorral lehet túlélni."A legerősebb társadalmi üzenet" elismerését Peter Magát Paranoia című kisfilmje érdemelte ki.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06