Hétfőtől indul a buli

5 nap, 55 programhelyszín, napi 200-250 program - Kezdődik a Sziget fesztivál

Szerte a világból - összesen 41 országból - majd' 200 külföldi fellépő érkezik az idei Szigetre, Elefántcsontparttól Ausztráliáig, Malitól Japánig, Szenegáltól Kubáig.

2009.08.09 18:04ma.hu

Hanglimiter minden zenés helyszínen

7 napon át 100 ember és 4 targonca építi a színpadokat, melyekhez az 20 kamion szállította a Szigetre. Közülük a legnagyobb, a 900 m2 –es 16 m magas, 20 tonna teherbírású Nagyszínpad, melynek súlya több mint 90 tonna. A Nagyszínpadon 5 tonnányi világítás biztosítja a koncertek látványosságát, 450.000 wattnyi teljesítménnyel, 96, nagy teljesítményű intelligens lámpával.

A Nagyszínpadon idén is a legmodernebb technikáknak megfelelő digitális hangkeverő pultokat állítanak be a rendszerbe: 300 kw, Meyer Sound hangtechnika, Line Array hangrendszer. További nagyobb színpadokon is Meyer Sound hangtechnika biztosítja a kiváló hangzást. A hangszigetelő sátrakban éjszaka is működő programhelyszínek hangszint-beállításához természetesen idén is lesz hangpróba, a kerület illetékeseinek részvételével.

Tavaly már bevált, ezért idén is alkalmazzák azokat a zajlimitáló technikai eszközöket, melyek a hangberendezésekre kötve, emberi közreműködés nélkül, automatikusan lehalkítják a hangot, ha valaki megpróbálná túllépni a megengedett tartományba beállított hangerőt. Ezeket minden jelentős, éjszaka is működő programhelyszínen és idén már a hangosabb vendéglátó egységeknél is felszerelik. Mindezeken túl egy új fejlesztésű rendszert is alkalmaznak idén a szervezők, mellyel a fesztivál környező területeiről pontosan lehet lokalizálni a zenés helyszíneket, s azonnal intézkedni, ha valamelyik a határértéket átlépné.

Szintén tavaly használták először és beváltotta a hozzáfűzött reményeket az új fejlesztésű anyagból készült zajszigetelő fal, mely a korábbinál nagyobb hatásfokkal képes a zajokat tompítani.

Fő az egészség, elsődleges a biztonság

A Szigeten 400 fős egészségügyi szolgálat látja el feladatát, köztük az ambulancián 16 orvos, 50 nővér, 12 fős motoros és 110 fős gyalogos járőr, ápolók és betegkísérők valamint 1 rohamkocsi, 4 esetkocsi és 3 mentőkocsi. A Szigeten lesz természetesen gyógyszertár, azonban azok a szigetlátogatók, akik betegségük okán folyamatosan gyógyszert szednek, hozzák magukkal saját gyógyszerüket, melynek tárolását az egészségügyi bázison megoldják.

Több mint ezer rendőr teljesít szolgálatot az idei Szigeten, rendfenntartást emellett 1.200 biztonsági őr, valamint több száz jegyellenőr és belső forgalom irányító segíti. Idén is érkeznek angol, francia, német és holland rendőrök. A rendőrőrs kibővült és új helyszínen az internet sátor mellett, egy konténerekből épült „irodaházban” működik majd, 24 órás szolgálattal, többnyelvű tolmácsokkal. Az útlevelekkel esetlegesen felmerülő problémákat ugyanitt a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalmunkatársai orvosolják.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság értesíti a járművezetőket és az üzemeltetőket, hogy a Sziget 2009. biztosításának zavartalan lebonyolítása érdekében az alábbi forgalomkorlátozás lép életbe a főváros területén. Tilos megállni: 2009. augusztus 7-én 6 órától 2009. augusztus 18-án 20 óráig a Budapest, III. Kerület Reményi Ede utca mindkét oldalán a Szentendrei út és a Jégtörő utca közötti területen, a Benedek Elek utca mindkét oldalán a Szentendrei út és a Jégtörő utca közötti területen, a Vajda János utca mindkét oldalán a Szentendrei út és a Jégtörő utca közötti területen, a Mozaik utca mindkét oldalán a Szentendrei út és a Jégtörő utca közötti területen, a Leányfalu utca mindkét oldalán a Reményi Ede utca és a Mozaik utca közötti területen, az Óbudai rakpart mindkét oldalán a Mozaik utca és a Szépvölgyi út közötti területen, Jégtörő utcának az Auchan behajtó és a Mozaik utca közötti szakaszának mindkét oldalán.

Lezárásra kerül: 2009. augusztus 7-én 19 órától 2009. augusztus 18-án 20 óráig a Budapest III., Jégtörő utcának az Auchan behajtó és a Mozaik utca közötti szakasza. A Budapesti Rendőr-főkapitányság kéri a járművezetőket és az üzemeltetőket, hogy a megváltozott forgalmi rend szerint, fokozott figyelemmel közlekedjenek.

Galériaerdő mizéria – mégis veszélyt hárított a Sziget

Tavaly a Hajógyári Sziget III. kerülethez tartozó, ún. Galériaerdő részét, egy az önkormányzattal kötött szerződés értelmében - saját költségre (50 millió forintot költve) – a szervezők kitakarították, parkosították, közvilágítást építettek, padokat, szemeteseket helyeztek ki és az utat is helyrehozták. A parkosítási munkák során ezt, a kb. 50 éve elhanyagolt területet megtisztították a szeméttől és az aljnövényzettől.

Ekkor azonban kiderült, hogy az elhanyagoltság és az elmúlt évek nagy viharai és árvizei miatt számos fa életveszélyessé vált, egyrészt elkorhadtak, másrészt a nagy dőlésszög miatt veszélyt jelentettek. A parkterületet karbantartó Kertészeti Vállalat szakembere által megjelölt veszélyes fákat (a több ezer fából összesen 234-et), a Sziget szervezői - szintén saját költségükre – az esetleges balesetek elkerülése érdekében kivágatták. Ezután a kerület vezetése lakossági bejelentés alapján, illegális fakivágások miatt, ismeretlen tettes ellen feljelentést tett. Sajnos a nemrég átvonult viharok még további, több mint 30, korábban egészségesnek tűnő fát törtek ketté, vagy döntöttek ki.

A problémát felismerve a III. kerületi önkormányzat most a szervezők által nem veszélymentesített további területeken is megrendelte a veszélyes fák kivágását, folytatva a szervezők által elkezdett veszélyelhárító munkát. Ezt azonban már nem tudják mindenütt a Sziget előtt elvégezni, ezért a veszélyesnek ítélt területet a fesztivál ideje alatt a rendezők elkerítik.

Pannini, churros, pljeskavica, tortilla – jó étvágyat!

A Szigetlakóknak nem kell éhezni majd a Szigeten. 6 vendéglátós centrum, számos ételárussal várja majd a megéhezett bulizókat. Lesznek grillételek, gyros, hot-dog, hurka-kolbász, bográcsos egytálételek, erdélyi ételek, főtt kukorica, pecsenyék, sültek, juhtúrós puliszka, vega-, reform-, és bioételek, pizza, kürtöskalács, főtt kukorica, nyárson malac- és kacsasült, pannini, churros, pljeskavica, tortilla, minifánk és lángos is.

A nagyszínpaddal szemben 6 különböző nemzet ételspecialitásait kóstolhatják meg, a Hungarikum faluban pedig a magyar specialitásokkal ismerkedhetnek a látogatók. Idén látványosan bővül a Sziget borkínálata is. A nagyszínpad sztárjainak sem lesz okuk idén sem panaszra, hiszen a kritikusok által a legjobbnak választott magyar étterem, a Costes szakácsai főznek majd rájuk.

prev[3/3]
  1. 1. oldal
  2. 2. oldal
  3. 3. oldal

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.