A Másik című tárlathoz kapcsolódva rendezik meg!
Hétköznapi egzotikumok! Előadássorozat a Néprajzi Múzeumban!
A kulturális sokszínűséget bemutató, A Másik című tárlathoz kapcsolódva a Néprajzi Múzeum előadássorozatot indított, amelynek keretében csütörtök délután Östör Ákos antropológus számol be egyebek között a bengáli kutatásairól.
2009.01.15 19:00ma.huA Vannak-e Mások? - indiai terepek című előadáson Östör Ákos feleleveníti Nyugat-Bengáliában végzett kutatásait, ahol a rítusok értelmezését, a róluk szóló, velük kapcsolatos hétköznapi ismereteket vizsgálta.
Az antropológus emellett a terepmunka során felmerülő számos módszertani problémáról is beszámol a hallgatóságnak.
A Néprajzi Múzeum decemberben indította öt előadásból álló sorozatát, amelynek keretében a kulturális antropológia jeles hazai és nemzetközi képviselői számolnak be tereptapasztalataikról, a kutató és kutatott kapcsolatáról.

A következő előadást február 19-én Losonczy Anna tartja A meghitt idegen címmel, március 12-én Fejős Zoltán Az elvándoroltak - a "mi" és a "másik" határai című beszámolója várja az érdeklődőket, március 26-án Vargyas Gábor vezeti be a közönséget kutatásainak részleteibe Hétköznapi egzotikum, az a bizonyos másik a közép-vietnami hegyvidéken címmel.
Az április 6-ig látogatható A Másik - Évezredes hiedelmek, végzetes téveszmék, kulturális sokszínűség című tárlat a kultúrák közötti párbeszéd európai éve jegyében nyílt.
A genfi és a budapesti Néprajzi Múzeum, valamint az Artemisszió Alapítvány közös tárlata utazásra invitálja az érdeklődőket a kultúrák sokféleségének birodalmában, miközben azt is bemutatja, milyen sokféle csapda, akadály áll a Másikkal való találkozás útjában - közölte a kiállítóhely.
Kapcsolódó írások:
- Kiállítás -Féner Tamás Potpurri!
- Újabb világsikerű kiállítás Magyarországon! DIANA: a celebration!
- Bezártak az orosz kiállítások Debrecenben!
- Nemzetközi vándorkiállítás a Lukács fürdőben!
- Gépjárműipari kiállítást rendeznek a Hungexpón
- Bemutató és kiállítás- MOZGAT! ...testünk ideiglenes állomáshely..." címmel!
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06