Zsótér Sándor lett újra az év rendezője!

A színikritikusok átadták díjaikat!

Hétfő este a Kamrában átadták díjakait a színikritikusok azoknak a színházi alkotóknak, akiknek teljesítményét a legjobbnak ítélték a tavalyi évadban. Térey János Asztalizenéje a legjobb új magyar dráma, Zsótér Sándor újra az év rendezője. Dolmány Attila és Ladányi Andrea kapta a két színészi fődíjat.

2008.09.30 14:50ma.hu

A Színikritikusok Céhe tagjainak szavazati alapján az elmúlt évadban a legjobb új magyar dráma Térey János Asztalizene című darabja volt, amelyet a Radnóti Színház mutatott be. 

Ennek az előadásnak a díszlete, Bagossy Levente munkája nyerte a legjobb díszlet címet. A legjobb jelmezt Nagy Fruzsina tervezte az egri Gárdonyi Színház Márton László-bemutatójához, A nagyratörőhöz.

Asztalizene (fotó: Nándorfi Máté)

Három kategóriában határon túli színházak érdemelték ki a kritikusok díját. 

A legjobb előadásnak a Kolozsvári Állami Magyar Színház Ványa bácsiját találták a színibírálók, megosztva a Pécsi Nemzeti Színház A képzelt beteg című produkciójával. Az előbbit Andrej Serban, az utóbbit Mohácsi János vitte színre.

Ladányi Andrea és Dolmány Attila

A legjobb rendezésért Zsótér Sándor vehette át a díszes oklevelet, aki a József Attila Színházban állította színpadra Az öreg hölgy látogatását. 

Az előadás "öreg hölgye", Ladányi Andrea kapta a legjobb női főszereplőnek járó díjat. A legjobb férfi főszereplő címet Dolmány Attila mondhatja magáénak, aki a Budapesti Kamaraszínház Árpádház című előadásában tűnt ki. 

A legjobb női mellékszereplő Herczeg Adrienn a pécsi Molière-komédiából, a legjobb férfi mellékszereplő a sepsiszentgyörgyi Pálffy Tibor, az Yvonne, burgundi hercegnő Kamarása.

Krisztik Csaba

A legjobb zenés/szórakoztató előadásnak a Szabadkai Népszínház Szomorú vasárnapja bizonyult, a legjobb alternatív előadásnak a KoMa társulat Plazmáját látták a kritikusok. 

A legígéretesebb pályakezdő díját Krisztik Csaba nyerte el a debreceni Sasfiók-előadásban nyújtott alakításáért, míg a Katona József Színház nagy fölénnyel vitte el a színikritikusok különdíját a Notóriusok című színháztörténeti sorozatáért

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.