Denevérrel nyit a Paulay Ede Színház

Új színház nyílik Tokajban!

Augusztus 30-án hivatalosan is megnyílik a Paulay Ede Színház Tokajban. Tokaj új kulturális létesítménye, a mintegy 300 férőhelyes Paulay Ede Színház augusztus 30-án nyitja meg kapuit a nagyközönség előtt, a Miskolci Nemzeti Színház vendégjátékával, Johann Strauss A denevér című operettjével.

2008.08.28 14:55ma.hu
Így fest belülről a színház!

Az avatóünnepség és az előadás díszvendége Bogyay Katalin, az Oktatási és Kulturális Minisztérium nemzetközi szakállamtitkára. 

A most megnyíló színháznak a Tokaji Kulturális és Konferencia Központ ad otthont, amely két létesítmény együtteséből, az egykori zsinagóga gyönyörűen felújított épületéből, valamint a Paulay Ede Színházból áll - ez utóbbi névadója a XIX. században Tokajban született neves színházi rendező. 

A közel egymilliárd forintos beruházással elkészült színház belső tereit a mai kor technikai igényeinek megfelelően alakították ki és szerelték fel; a létesítmény az előadó-művészetek mellett nemzetközi konferenciák és rendezvények helyszínéül is szolgál majd.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.