Divat indult
Frida Kahlo-mánia kerítette hatalmába az egész olasz fővárost
Az olaszországi könyvesboltokat ellepték a festőnő életét és műveit bemutató kötetek. Két római színházban is Frida Kahlo ihlette darab szerepel programon, és a rikítóan színes olasz tavaszi divaton is látszik a mexikói hatás.
2014.03.19 14:51MTI
Frida Kahlo-divatot indított el a mexikói festőnő Rómában megnyitott kiállítása: könyvek, színházi előadások és ruhák ünneplik a művészetét.
Az olaszországi könyvesboltokat ellepték a festőnő életét és műveit bemutató kötetek. Két római színházban is Frida Kahlo ihlette darab szerepel programon, és a rikítóan színes olasz tavaszi divaton is látszik a mexikói hatás.
Hosszú sorok állnak a Quirinale római elnöki palota egykori istállójából kialakított múzeumtermek előtt. A Frida Kahlo (1907-1954) több mint százhatvan festményét és rajzát bemutató kiállítás első látogatója Giorgio Napolitano államfő volt, akit a tárlat kurátora, Helga Prignitz-Poda, Kahlo életrajzírója kísért.
Ez az első Frida Kahlónak szentelt olaszországi retrospektív tárlat, amely a festő teljes munkásságát végigkíséri. Több mint negyven önarckép és arckép szerepel a kiállított művek között. A mexikói, amerikai és európai múzeumokból és gyűjteményekből Rómába érkezett alkotások között van Frida Kahlo első, 1926-os önarcképe, amelyen 19 évesen bársonyruhában örökítette meg magát.
Először mutatják be Itáliában az 1940-ben festett önarcképét, amely tövisekkel borítva ábrázolja. A kiállításon láthatók azok a fényképek is, amelyeket egykori szerelme, Nickolas Muray készített róla.
"Frida Kahlo képei a politikai nárcizmus kifejezései: önmagát ábrázolva kora politikai-társadalmi problémáit vitte vászonra. Ezenkívül a nők helyzetének is tükröt állítanak" - nyilatkozta a kiállítás megnyitóján Achille Bonito Oliva olasz művészettörténész.
Az érdeklődésre jellemző, hogy a kiállításra már elővételben elkelt 35 ezer belépőjegy. Az augusztus 31-ig nyitva tartó tárlat júliusban és augusztusban este 11-ig várja a látogatókat.
Szeptember 20-tól a Frida Kahlo-mánia - ahogyan az olasz sajtó fogalmazott - Genovában folytatódik a festőnő és férje, Diego Rivera mexikói művész alkotásainak bemutatásával.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06