Kaliforniát már meghódították, most rajtunk a sor
Latin dallamok rockosítva? Ez a Latin Varázs!
A Latin Varázs nevű magyar-latin produkció Kaliforniában már az egész spanyol ajkú latin közönséget meghódította. A különleges formáció Szűcs Antal Gábor gitárművész és Gál Péter hegedűművész egymásra találása eredményeképpen jött létre.
2012.07.03 11:29ma.huSzűcs Antal Gábornak egyremegy, latin zenét vagy kemény rockot játszik-e – a fő, hogy élvezze a közönség. Számos ismert zenekar és csapat tagjaként ismerhetjük őt: Hungária, Skorpió, Dinamit, ős-Bikini, Bojtorján és Latin Duó.
Gál Péter, a csapat „látványembere” – sokak szerint az „ördög hegedűse” – komolyzenei pályán kezdte. Az ex-Kormorán együttes legsikeresebb periódusának alkotó tagja volt egészen 1990-ig, producerként és lemezkiadó igazgatóként pedig már több élvonalbeli együttest állított pályára.

A Latin Varázs már megalakulásakor népszerű volt. Amerikai és kanadai turnén vettek részt (Los Angeles, Las Vegas, Chicago, New York, Buffalo, Cleveland; Ontario: Toronto). A bemutatkozó koncert Los Angelesben, nemzetközi közönség előtt zajlott, ahonnan szintén többszöri ráadás után engedték el a két latin ritmusokat játszó rockert. Ebből is láthatjuk, milyen különleges duett ez: a repertoárban saját szerzeményeiken kívül a Hotel California, a Macskajaj zenéje vagy a népszerű Monti csárdás is megtalálható.
A formáció hazai debütálását a Fonyód melletti Béla-telepi Fesztiválon élvezhetjük, ahol az ismert dalok mellett saját szerzeményeket is hallhatunk majd.
Időpont és helyszín: 2012. július 12. Fonyód-Bélatelep