London 2012
Nem csak az olimpiát, a kultúrát is élveznék a brit fővárosban
Az olimpiai játékokra Londonba látogató britek körében készült felmérés szerint az utazók jelentős része a sporteseményen kívül a főváros kulturális kínálatára is kíváncsi.
2012.07.02 11:32ma.hu
Hasznos adatokat jelenthet a londoni kulturális intézményeknek az Aka, nemzetközi marketingcég azon felmérése, amely rámutat, az olimpiai városban jól megfér majd egymás mellett a sport és a kultúra iránti érdeklődés - olvasható az ELTE Társadalomtudományi Kar hírlevelében. A szervezők 5,8 millió látogatót várnak az olimpiai játékok idején Londonba, akik bizonyára nem csak a sporteseményekre lesznek kíváncsiak, de megnéznék a város egyéb szórakozási és kikapcsolódási lehetőségeit is.
A Guardian beszámolója szerint az Aka 1600, az olimpiai idejére a fővárosba utazó britet kérdezett meg arról, milyen időtöltést tervez a sportesemények megtekintésén túl. A válaszok szerint a megkérdezettek kétharmada kulturális időtöltésre is vágyik, múzeumba vagy színházba is menne.
A megkérdezettek 54 százaléka koncertet, 52-52 százaléka stand-up comedy vagy musical előadást választana, 51 százaléka történelmi kiállítást nézne meg a múzeumokban, míg 46 százalék szívesen beülne egy darabra valamely londoni színházba. Az Aka kutatása azonban arra is rámutat, ha a kulturális intézmények meg akarják nyerni maguknak a látogatókat, oda kell figyeljenek rájuk. A válaszadók negyede korábban ugyanis azért nem ment el egy őt érdeklő kulturális programra, mert elfelejtett jegyet venni, tízből egy pedig azért, mert azt hitte, már nem lehet jegyet kapni.