Újra várják a kíváncsiakat...
Anyagok és technikák titkai - KözreFeszt 2 Budapesten
A Boulevard és Brezsnyev Galériában, 2007-ben került először megrendezésre a ReFeszt című kiállítás, ahol az addig ismert recycling alkotók közösen mutatták be tevékenységüket. Ezután alakult meg a Recycle Mission Hungary Egyesület, ami azóta tart rendszeresen workshopokat: a következő napokban bárki részt vehet rajtuk.
2008.04.23 18:20ma.hu„2007-ben, a Boulevard és Brezsnyev Galériában rendeztük meg először a ReFeszt című kiállításunkat, ahol az addig ismert recycling alkotók közösen mutatták be tevékenységüket. Ezután alakult meg a Recycle Mission Hungary Egyesület, ami azóta tart rendszeresen workshopokat, hogy bárki megismerkedhessen az általunk használt anyagokkal és technikákkal."
"Ez a nyilvánosság és a párhuzamosan, ebben a műfajban dolgozó egyesületek közös projektjei megerősítették azt a tendenciát, hogy az újrahasznosítás nem csak egy új, 21. századi tárgykultúra alapja, hanem társadalmi tevékenység. Most, amikor a második kiállításunkra készülünk, szeretnénk a tavalyihoz képest expanzívabban bemutatni, hogy hol tart a recycling ma Magyarországon és hogyan zárkózik fel a nyugat-európai újrahasznosított tárgy- és környezetkultúrához.” (Recycle Mission Hungary Egyesület)

A fesztivál programja:
Április 24. csütörtök, 18h: megnyitó
A II. Recycling Fesztivált megnyitja: Fodor Gábor, Környezetvédelmi Miniszter
Élőhangot ad: Rutkai Bori
Kis lépések helyett, nagyban gondolkozva, a szervezők idén olyan tárgyakat szeretnének kiállítani, amik közösségi szinten újítanak, és a közösségi terekre gyakorolnak hatást. A munka nem egyszemélyes, hanem szintén közösségre alapul, ezért most együtt próbálják meg formába önteni az elképzeléseket, közös műhelymunkák alkalmával. Olyan objektumokat fognak elhelyezni a belvárosban, amik valamilyen hiányosságot pótolnak.
A technika itt is újrahasznosítandó anyagokra épül. Így a biciklik védelmére szolgáló esővédő ernyő, a hiányzó hinta helyére biztonságos gumihinta, kiskert, stb. remélhetőleg méltányolandó ajándéka lesz a környéken lakóknak. A tárgyak prototípusait és dokumentációját állítják ki a galériában.
Ehhez társul egy identitás szavazás, ahol mindenki önmagát vállalva (nevével és fényképével hitelesítve szavazatát) leírhatja és egy a kiállításon felállított szavazóládába bedobhatja, mit képvisel a hétköznapokon, mint magyar állampolgár. Aki nem vállalja identitását, érvénytelen szavazatot ad le. A kérdés eldöntendő, mindenki igennel szavaz az elfogadás mellett és nemmel a társadalmi megkülönböztetés ellen, ha leteszi voksát.
Április 25. péntek, 16-20h
Nyitott műhely (workshop)
A világ számtalan tájékáról magunk köré gyűjtött hulladékunk, áthidalva a országok közti határokat, milyen határozott jellemrajzai egy mai polgárnak, miközben társadalmunknak még a belső nemzeti különbségeket sem sikerül feldolgoznia. Ennek szimbolizálására született az ötlet, hogy a résztvevők készítsenek kokárdákat.
A kokárda minden nemzet zászlajából készített személyes jelkép, amit minden ember büszkén viselhet a mellére tűzve ünnep- és egyéb napokon. Eközben hulladék és a hulladék feldolgozásának kérdése olyan világméretű kérdés, amire nemzetiségtől, pártállástól, kortól és nemtől függetlenül mindenkinek figyelni kell. A szemétből készült kokárdákkal azt szeretnék kifejezni, hogy elkötelezték magukat az ésszerűen működő, fenntartható társadalomban való élet mellett.
[1/2] | ![]() |
|
|