Segít a magyarhangya
Kedvenc filmjeivel ünnepel az Odeon
Az Odeon Lloyd mozi 18. születésnapja alkalmából a mozisok a magyarhangyával karöltve ünnepi műsorokkal, vetítésekkel készülnek a Odeon nagykorúvá avatására december 16-18 között. Ez alkalomból régi kedvenc filmjeikkel, akciókkal, zenével várják a közönséget.
2011.12.09 08:56ma.hu“A magyarhangya szeptemberben költözött be az Odeonba, ahol az itteniek segítségével a közösségi mozizás megteremtésén dolgoztunk. Számos bloggal, újsággal, szervezettel működtünk együtt, illetve saját ötleteink alapján is szerveztünk filmklubokat. Igyekeztünk minél színesebb programokat hozni, bevonni más művészeti ágakat is a műsorszervezésbe. Most pedig szeretnénk méltán megünnepelni az elmúlt három hónapot, amire nagyszerű alkalom az Odeon születésnapja.” - mondta el Donáth Péter a sajtótájékoztatón.
A magyarhangya 8-10 eseményt szervezett havonta a moziba, tehát nem vette át a mozi üzemeltetését, csak szélesítette annak programkínálatát. A tapasztalatok alapján a legnagyobb problémát a filmek vetíthetősége jelentette, hiszen a tematikus programok kapcsán gyakran találkoztak régebbi, lejárt forgalmazási jogú filmek bemutatására irányuló kérésekkel partnereik részéről.
Másfelől a Filmtekercs, Filmcsata pályázatával sikerült az eddigi legnagyobb magyar filmes online közösséget létrehozni majd másfél hónap alatt.
A Filmcsata és a magyarhangya egy sikeres kezdeményezés és szeretnék folytatni az együttműködést, a rövidfilmeket minél több emberhez eljutattani az Odeonon keresztül. Borsos Erika az Odeon igazgatója arról beszélt, hogy bár zárnak be a mozik, de az Odeon a tékából, kávézóból és a moziteremből, ha nem is könnyen, de fenntartja magát. Emellett elmesélte, hogy az Odeon 18 éves fennállása óta célja elsősorban az igényes művészfilmek, a filmtörténetileg is fontos remekművek, és az értékes alkotások közvetítése volt.
“ Ez az igény, ezen darabok nézőkhöz való eljuttatása vezetett minket tékáink megnyitásakor, ahogy ez volt a szándék a 90-es évek elején, mikor a filmművészet klasszikusait adtuk ki kazettán, később DVD-n. 2003-tól vagyunk jelen a mozifilm forgalmazásban, ahol a bemutatott filmjeink és a mozink műsora is egyaránt ehhez a célhoz alkalmazkodik.” - mondta.
A születésnap alkalmából előkerülnek majd az Odeon saját forgalmazásai, például régi Almodóvar filmek vagy olyan kultikus alkotások, mint a Pí, a Ghost in the shell vagy éppen a Párizs, szeretlek! A vetítendő filmekből egy remek videomontázst készített Gyulai Gábor “Skip”.
Ezen kívül szombat este bemutatnak egy koncertfilmet a Depeche Mode-ról, és megtekinthetőek lesznek nagy vásznon a nemrég indult Kodály Method projekt keretein belül készült videók is. Részletes program a rendezvény facebook eventjén.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06