Ha nappal teszi, megbüntetik a művészt
Este festhet meztelen testekre a mester
Csak sötétedés után festhet teljesen meztelen modelleket egy festő New York központi terén, a Times Square-en.
2011.10.15 09:19MTIA 45 éves művész, Andy Gloub nem vászonra fest pucér testeket, hanem pucér testekre fest, illetve azokat fest be. Mivel tette ezt fényes nappal közterületen, őrizetbe vették, és azt szabták az ellene indított eljárás megszüntetésének feltételéül, hogy a jövőben csakis szürkület után pingál meztelen emberre nyilvános helyeken.
Gloub egyébként 3 éven át festegetett háborítatlanul. Ügyvédje azzal érvel, hogy New York törvényei nem tiltják a művészi célú köztéri meztelenséget.
Végül félúton találkoztak az álláspontok: félmeztelen modelleket nappal is szabad festeni.
A festőnek fél éven át kell tartania magát a megállapodáshoz, csak akkor ejtik véglegesen az eljárást. Ugyanígy járt egyébként egy modellje. A texasi nőt is őrizetbe vették, és ő is fél év próbaidőt kapott.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06