Róma bizonyítékokat gyűjt
Az olasz külügyminiszter szerint Kadhafi bevándorlókkal torol
Az olasz külügyminiszter közölte: Róma bizonyítékokat gyűjt annak igazolására, hogy sok esetben Moammer el-Kadhafi rezsimje kényszeríti a bevándorlókat a Földközi-tengeren való veszélyes átkelésre.
2011.06.06 15:40MTIFranco Frattini szerint a tripoli vezetés célja, hogy bosszút álljon Európán a NATO légitámadásai miatt. A hágai Nemzetközi Büntetőbíróság ügyészeinek pedig elegendő bizonyíték áll a rendelkezésére ahhoz, hogy közbelépjenek.
"Emberiesség elleni bűntettel állunk szemben" - fogalmazott az olasz külügyminiszter a Corrierra della Sera olasz napilapnak adott interjúban. Frattini elsősorban azt kifogásolta, hogy Európa "mennyiségi szempontból" tekint ezekre a tragédiákra ahelyett, hogy a balesetek emberi jogi dimenzióit vizsgálná.
A Kadhafi rezsimje elleni tüntetések februári kezdete óta migránsok tízezrei indultak el Olaszország partjai felé, közülük több százan vesztek a tengerbe. Legutóbb kétszáz bevándorlónak veszett nyoma, mikor hajójuk múlt hét csütörtökön elsüllyedt az észak-afrikai partoknál.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06