Figyelmen kívül hagyja a tényeket az USA?

Kína: Amerika előítéletes

A kínai külügyi szóvivő szombati nyilatkozatából kiderült: Peking politikai előítéletességgel vádolja Washingtont, amiért az Egyesült Államok a 22 évvel ezelőtti Tienanmen téri diáklázadás ma is börtönben lévő résztvevőinek és a közelmúltban őrizetbe vett másként gondolkodóknak a szabadon engedését követeli.

2011.06.04 17:14MTI

A kínai hatóságok 1989. június 4-én verték le a lázadást, amelynek központi színtere a pekingi Tienanmen tér volt.
   
Kína arra szólítja fel az Egyesült Államokat, hogy az "1989-es pekingi politikai zűrzavar" megítélése kapcsán hagyjon fel előítéleteivel, ne okozzon kárt a kétoldalú kapcsolatokban - hangoztatta Hung Lej (Hong Lei), aki egy pénteki washingtoni külügyminisztériumi közleményre válaszolt.
   
Mark Toner szóvivő az Egyesült Államok nevében mindazok szabadon engedését követelte, akik részt vettek a Tienanmen téri diáklázadásban, továbbá azokét, akiket az elmúlt hónapokban fogtak el, vagy helyeztek házi őrizetbe. Kína lépései "összeegyeztethetetlenek az egyetemesen elismert jogokkal" - állapította meg Toner.
   
"Az Egyesült Államok közleményében figyelmen kívül hagyja a tényeket és alaptalanul vádolta meg a kínai kormányt, durván beavatkozott Kína belügyeibe s jogi szuverenitásába" - hangoztatta egyebek mellett Hung, s utalt Kína maga választotta fejlődési útjára, az országnak az elmúlt húsz évben elért gazdasági, politikai és társadalmi eredményeire.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.