Csaknem egy év telt a választások óta
Újabb koalíciókeresési kísérlet fulladt kudarcba Belgiumban
Felmentését kérte feladata alól Belgiumban a közel egy évvel ezelőtti választások utáni koalíciós lehetőségek felmérésével megbízott újabb közvetítő, Wouter Beke.
2011.05.12 15:57MTI
A flamand kereszténydemokrata politikus kérésének elfogadásáról vagy elutasításáról a belga sajtó csütörtöki közlése szerint II. Albert király később határoz.
Az államreform ügyében és az egyes régiók közti finanszírozási kérdésekben súlyosan megosztott flamand és vallon pártoknak tavaly június közepe óta nem sikerül megállapodniuk egy működőképes kormánykoalíció összeállításában.
Beke március óta próbálkozott közös nevezőt találni a pártok között, de csütörtökön bejelentett döntése azt jelzi, hogy ebben nem járt elegendő sikerrel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06