Lassan újjáépül a szigetország?
Japán: folyik a munka a fukusimai atomerőmű 1-es reaktorában
Megnyitották vasárnap este a fukusimai atomerőmű egyes reaktorának épületét, és a szakemberek megkezdik a hűtőrendszer helyreállítási munkálatait.
2011.05.09 07:53MTIA március 11-i földrengés és szökőár következtében súlyosan megrongálódott erőmű egyes reaktorának épületébe helyi idő szerint hétfő hajnalban 4 óra 20 perckor léptek be az üzemeltető Tokyo Electric Power (Tepco) szakemberei, miután a mérések igazolták, hogy a dupla bejárat megnyitása után sem emelkedett a levegőben a radioaktivitás.
Feladatuk az volt, hogy előkészületeket tegyenek az újabb hűtőrendszerek kiépítésére, valamint azoknak a berendezéseknek beszerelésére, amelyek a reaktor belső állapotáról szolgáltatnak adatokat.
A múlt héten csütörtökön helyeztek el egy légtisztító berendezést az épületben, hogy csökkentsék a sugárzó részecskék mennyiségét. A Tepco arra számít, hogy három-hat hónapon belül sikerül 100 fokosra csökkenteni a nagy nyomás alatt lévő hűtővíz hőmérsékletét, majd leállítani a reaktort.
Hasonló műveleteket terveznek a kettes és a hármas reaktornál, ahonnan azonban előzőleg ki kell szivattyúzni a reaktorház alsó részeiben felgyülemlett, erősen sugárszennyezett vizet.
Világörökséggé válhatnak a katasztrófa sújtotta terület emlékei
Buddhista épületek, kertek és történelmi emlékhelyek kerülhetnek fel az UNESCO világörökségi listájára a két hónappal ezelőtti földrengés és cunami sújtotta Hiraizumi térségéből.
A terület világörökséggé nyilvánítását egy szakértőkből álló nemzetközi testület javasolta.
Az UNESCO Világörökségi Bizottsága a jövő hónapban Párizsban dönthet a japán helyszínek világörökséggé nyilvánításáról. Pozitív döntés esetén Hiraizumi lenne az első világörökségi helyszín Japán északkeleti régiójában, Tohokuban.
A régió Hiraizumi világörökséggé nyilvánításáról a turizmus jelentős növekedését várja.
Ivate prefektúra kormányzója, Taszo Takuja nagyon jó hírnek nevezte a jelölést. Azt reméli, hogy Hiraizumi világörökségi elismerése a márciusi katasztrófa utáni újjáépítés szimbólumává válik.
A japán illetékesek nyilatkozatai szerint egy másik UNESCO-bizottság a Tokiótól délre lévő Ogaszavara-sziget világörökséggé nyilvánítását javasolta.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06