Konkrét lépések megtételét látja szükségesnek

Uniós forrás: szankciókat készít elő az EU Szíria ellen

Brüsszeli uniós forrás közölte: megállapodás körvonalazódott pénteken az EU-országok képviselői között abban, hogy az EU felfüggeszti a szíriai kormánynak szánt támogatási pénzek folyósítását, valamint megkezdi az előkészületeket szankciós intézkedések meghozatalára a damaszkuszi rezsimmel szemben .

2011.04.29 19:19MTI

A 27 tagország nagyköveti szinten folytat egyeztetést az ügyben, és az említett forrás szerint Catherine Ashton, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője a tanácskozás után várhatóan közleményben jelenti be, hogy az unió konkrét lépések megtételét látja szükségesnek a szíriai vezetés ellen, amely brutális erőszakkal lép fel az ellenzékkel szemben.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.