Eddig csak kisebb zavargások voltak
Iszlám szélsőségesek katonákat öltek meg Algériában
Iszlám szélsőségesek megtámadtak egy katonai ellenőrző posztot Algírtól 140 kilométerre keletre, s legalább 13 katonát megöltek - közölték algériai biztonsági illetékesek szombaton.
2011.04.16 19:14MTIA beszámoló szerint a katonák éppen Abdel-Azíz Buteflika algériai elnöknek a nemzethez intézett pénteki televíziós beszédét nézték: ebben az államfő bejelentette, hogy hamarosan módosítják az alkotmányt és több fontos törvényt a "képviseleti demokrácia megerősítésének" céljából. A harcban két támadó is életét vesztette.
Az arab térség államain végigsöprő tiltakozások ellenére Algériában eddig csak kisebb, helyi zavargások voltak, és az ellenzéki csoportok lendülete az országos szintű tüntetések megszervezésére kifulladt.
Eközben márciusban az algériai Nemzeti Tanács, azaz a parlament felsőháza egyhangúlag elfogadta az 1992 óta tartó szükségállapot megszüntetését. Az intézkedést Abdel-Azíz Buteflika kezdeményezte, hogy ezzel is csökkentse a lakosság elégedetlenségét. A szükségállapotot eredetileg az iszlám radikálisok felkelése miatt vezették be, de általában is lehetőséget teremtett a politikai jogok korlátozására.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06