A repterek és kikötők biztonságosak
Senki sem mer Japánba utazni
Biztonságos Japánba utazni az Idegenforgalmi Világszervezet szerint. A beutazás valóban alig rejt kockázatot, hiszen a repterek és kikötők biztonságosak...
Nézze meg a drámai képeket! >>>
Az ENSZ szakosított szervezete pénteken kiadott közleményében arra hívta fel a figyelmet, hogy a jelenlegi helyzetben nincs kockázata a Japánba irányuló vagy onnan induló utazásoknak, mivel a repülőterek és a kikötők közelében jóval a biztonságos szinten belül van a radioaktivitás. Emellett a Japánból érkező utasok és poggyászaik, valamint áruk ellenőrzése is azt mutatta, hogy nincs egészségügyi vagy biztonsági kockázat.
Több ország arra szólította fel állampolgárait, hogy ne utazzon Japánba, miután a március 11-i földrengés és szökőár súlyos károkat okozott a fukusimai atomerőműben. A nukleáris eseményeket rangsoroló (INES-) skálán ötösről a legmagasabb, hetes fokozatúra emelték a hét elején az atomerőműben bekövetkezett katasztrófa minősítését.

Egy balesetet akkor sorolnak a 7-es fokozatba a nemzetközi skálán, ha radioaktív anyagok "jelentős mennyiségben" jutottak a szabadba, és a szivárgás "igen nagy mértékben hat az emberi egészségre és a környezetre".
Márciusban drámaian csökkent a Japánba érkező külföldiek száma. A japán idegenforgalmi hivatal adatai szerint minden rekordot megdöntött a visszaesés a múlt hónapban, amikor is mindössze 352.800 külföldi utazott be az országba, 50,3 százalékkal kevesebb mint egy évvel korábban.
Kapcsolódó írások:
- Újabb erős földrengés volt Japánban
- Tőzsde: a nyugat-európai piacok emelkedőn startolnak
- Japán: a császári pár felkereste a földrengés sújtotta egyik térséget
- Adománygyűjtés a japán versenyfilm bemutatóján
- Japán: ezer holttestet keresnek a fukusimai erőmű közelében
- Inkább a halál: öngyilkos lett egy 102 éves japán férfi
- Japán: földrengések sorozata rázta meg Honsú szigetét (+videó)
- Japán: átszivattyúztak 200 tonna erősen radioaktív vizet