Se kokaincsempészet, se terrorizmus ne legyen
EUROPOL: erősebb transzatlanti együttműködést a szervezett bűnözés elleni harcban!
Robert Wainwright, az EU rendvédelmi ügynöksége, az EUROPOL igazgatója a sajtónak kijelentette: az Európai Uniónak sokkal szorosabb partnerséget kell kialakítania az Egyesült Államokkal, erősebb transzatlanti együttműködésre van szükség a szervezett bűnözés és a terrorizmus elleni küzdelemben.
2011.04.14 14:46MTIWainwright - aki részt vett az amerikai-uniós bel- és igazságügyi miniszteri találkozóján - a legsúlyosabb gondok között említette a kokaincsempészetet, a terrorizmust. Úgy fogalmazott, az EU egyre növekvő aggodalommal figyeli az észak-afrikai eseményeket, amelyek nyilvánvaló hatással lesznek az unió belső biztonsági helyzetére.
Az internetes bűnözéssel kapcsolatban elmondta: az EU-ban az utóbbi hetekben egy összehangolt műveletben sikerült hétszáz gyermekpornográf oldalt azonosítani. Az EUROPOL irányításával egy egész Európára kiterjedő akció keretében több mint kétszáz gyereket mentettek meg, ez volt az elmúlt évek egyik legjelentősebb nemzetközi rendőri akciója - mondta.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06