12 emeletes épület omlott össze
Alexandriában összeomlott egy ház, többen meghaltak
Összeomlott hétfőn egy 12 emeletes épület az észak-egyiptomi Alexandriában; az első hírek szerint legalább öten életüket vesztették.
2007.12.24 15:20MTIEgyes források szerint a házban 40-50 ember lakott, azt azonban nem tudni, hányan voltak otthon az épület összeomlásakor. Az sem ismert egyelőre, hogy mi okozta a ház összeroppanását, de az országban viszonylag gyakori az ilyen tragédia hol az építési normák, hol a karbantartási követelmények figyelmen kívül hagyása miatt. A közelmúlt legsúlyosabb hasonló esete 2002 februárjában történt a Nílus-deltabeli Dumjátban. Ott 27 ember vesztette életét. Egy biztonsági szolgálati forrás elmondása szerint a helyi hatóságok 1993-ban elrendelték a (most összeomlott) épület két felső emeletének lebontását, mert felépítésükkor nem tartották be az előírásokat, de a hatósági döntést nem hajtották végre. Alexandria kormányzója elrendelte a szomszédos épületek evakuálását, mert azok is megrongálódtak. Négymillió lakosával a földközi-tengeri parti kikötőváros Egyiptom második legnagyobb települése.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:48 Gúnyt űzött Ferenc pápa halálából egy ukrán blogger
- 12:44 Bejelentette a Vatikán, miben halt meg a Pápa
- 10:40 Az amerikai kormány eladná a Google böngészőjét
- 8:44 Hat új védjegyet jegyeztetett be a Louis Vuitton Oroszországban
- 6:41 Brazíliában és Olaszországban képviselik hazánkat a 2025-ös Magyar Ifjúsági Robot Kupa győztesei
- 22:31 NGM: vezetőváltás az N7 Holding élén
- 20:30 Meghalt Ferenc pápa - Este tartják a szertartást, amelyen a Vatikán hivatalosan is megállapítja a pápa halálát
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06