Nincs káosz és pánik
Videó: Japán, most
Napok óta tart a katasztrófa következményeinek felszámolása a szigetországban, melyet újabb és újabb szerencsétlenségek követnek: további földrengések, robbanások, pusztító tüzek. A japánok mégis emelt fővel viselik az őket ért tragédiát, pedig fáznak és éheznek.
2011.03.14 09:25ma.huMegdöbbentő az egész világ számára az a fegyelmezettség és kitartás, ami napok óta Japánban tapasztalható. A szükségállapot során hozott rendkívüli intézkedéseket a lakosság maradéktalanul betartja, fegyelmezetten közlekednek, nincs káosz és pánik.
A térség közlekedésének helyreállításán folyamatosan dolgoznak, ám a reptér gyakorlatilag használhatatlan. Ráadásul sok villamosenergiát emészt fel, így a szolgáltatók nehezen tudják biztosítani a lakosság alapellátását. Érkeznek a segélyek is, élelmiszert és meleg ruházatot vár a katasztrófa sújtotta lakosság.
A brutális földrengés következtében megsérült fukusimai atomerőműben már két robbanás is történt, a lakosságot egyre nagyobb sugarú körben telepítik ki a környékről. Az ajánlások szerint nem szabad ablakot nyitni, légkondícionálot üzemeltetni, csapvízet inni, az ételt lefedve kell tárolni, fedetlenül nem érdemes utcára menni, a sebeket be kell kötözni.
Noha a földmozgások a szigetországban mindennapos jelenségnek számítanak, ekkora erősségű rengés több mint száz éve nem volt a térségben, ráadásul olyan sem, amelyet ilyen mértékű cunami követett: a tízméteres hullámok letarolták az ország észak-keleti részét.
Kapcsolódó írások:
- "Nincs közvetlen hatása Európára a japán földrengésnek"
- Kétezer holttestet találtak a tengerparton Japánban
- Újabb robbanás a japán atomerőműben
- Nem szólunk bele a japán katasztrófába
- Cunami: Lady Gaga karkötővel segít, Paris Hiltonnak sem csak a szíve szakad meg
- Megítélhetetlen a japán nukleáris baleset következménye