Egy férfi rohant be gyanús hátizsákkal
Biztonsági riadó a londoni Heathrow-n
Biztonsági riadó miatt lezárták a londoni Heathrow repülőtér két kifutópályájának egyikét, amelyre csütörtök délután berohant egy férfi.
2008.03.13 16:36MTIAz illető - a kerítésen átmászva - az éppen felszállásra használt északi pályára hatolt be, egy indulni készülő repülőgép nyomvonalába. A gép még nem kezdte meg a nekifutást az incidens pillanatában. A behatolót a Scotland Yard fegyveres rendőri osztaga dulakodás után őrizetbe vette. A férfinél egy hátizsákot találtak, amelynek tartalmát a csütörtök délutáni közlemény szerint tűzszerészek vizsgálják.
A Heathrow forgalmában azonnal hatalmas fennakadást okozott a pálya lezárása. A világ legnagyobb nemzetközi forgalmú repülőtere naponta 1400 járatot indít és fogad; kapacitás-kihasználtsága 98 százalékos. A két pályát felváltva használják fel- és leszállásra, napi egy váltással. Egy pálya azonban - éppen a kapacitástartalékok gyakorlatilag teljes hiánya miatt - képtelen lebonyolítani a Heathrow teljes forgalmát.
Heathrow-ról a British Airways közlekedtet járatokat Budapestre; az esti BA-gép helyi idő szerint 18:30 órakor indulna. Nagy-Britanniában jelenleg a második legmagasabb fokú terrorkészültség van érvényben; a Heathrow - a londoni parlament épületével együtt - a legszigorúbban őrzött brit létesítmény.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06