Kozmosz atyácska nem hálás
Szurajev űrhajós nem lesz Oroszország hőse?
Makszim Szurajev űrhajós nem kapja meg az Oroszország hőse kitüntetést: noha az űrhajósokat felkészítő központ kétszer is felterjesztette, a védelmi minisztérium mindkét esetben elutasította a javaslatot azzal az indoklással, hogy nem eléggé megalapozott - mondta el Oleg Kotov űrhajós az Interfax hírügynökségnek csütörtökön.
2010.09.02 15:34MTIA Roszkoszmosz űrhajózási főhatóság kevéssel később bejelentette: a Szurajev kitüntetésére vonatkozó felterjesztést immár a védelmi minisztérium megkerülésével eljuttatta egyenesen a Kremlbe. Szurajev tavaly szeptember 30-án indult a Nemzetközi Űrállomásra, közel fél évet töltött ott, március végén tért vissza.
Ő volt az első űrhajós, aki blogot vezetett, s rendszeresen beszámolt a Nemzetközi Űrállomás legénységének életéről és munkájáról, egyebek között a búza növekedéséről és a lepkék tenyésztéséről a súlytalanság körülményei között, a hálózsákban való alvásról, az élelmiszerekről, amelyeket az űrhajósok fogyasztanak, s arról, miért van hajóharang az űrállomáson.
A szovjet időkben kivétel nélkül minden űrhajós elnyerte a számos előnnyel járó, igen tekintélyes Szovjetunió hőse címet, aki többször járt a világűrben, az többször is.
A rendszerváltás, illetve 1992 óta 31 űrhajós járt a világűrben, s a kitüntetések hagyománya fennmaradt, egyetlen kivétellel: Borisz Morukov, aki 2000-ban egy amerikai űrsiklóval jutott el az űrállomásra, eddig nem kapta meg az Oroszország hőse címet.
A Roszkoszmosz és az űrhajósokat felkészítő központ korábban csak megerősítette a Kotov közölte tényeket, de nem fűzött megjegyzést hozzájuk.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06