Túszdráma a Discovery Channel épületében

Lelőtték a túszszedőt a Discovery Channel épületében

Lelőtték szerda délután azt a fegyveres túszejtőt, aki három foglyot ejtett a Discovery Channel központjában, Washington egyik elővárosában, Silver Springben.

2010.09.02 08:35MTI

Előzmény: Túszdráma a Discovery Channel épületében

Túszul ejtett több személyt egy fegyveres férfi a Discovery Channel központjában, Washington egyik elővárosában, Silver Springben - jelentették szerdán amerikai tévéállomások. 

Az épületet, ahol a tv-csatorna működik, kiürítették és a környékét lezárták. A médiának nyilatkozó rendőrségi szóvivők nem erősítették meg, hogy a túszejtés során lövések dördültek el, amint arról korábban hírek hangzottak el.
 
A túszejtő egy ázsiai férfi, az NBC szerint James C. Lee, aki a testére "tartályt, vagy tartályokat" erősített. Hivatalos források nem zárták ki annak a lehetőségét, hogy ezek robbanószerkezetek.
 
A túsztárgyalók kapcsolatba léptek a fegyveressel, akinek követeléseit egyelőre nem hozták nyilvánosságra. Médiaértesülések szerint a fegyveres férfi a Discovery korábbi alkalmazottja lehet.
 
A férfinak állítólag a tévécsatornával van nézeteltérése. A Discovery Channel alkalmazottjai szerint az tévéállomás a közelmúltban több fenyegető hívást kapott egy Whale Wars (Bálnaháború) című műsora miatt, amely bemutatja ahogy környezetvédők bálnavadász hajókat támadnak meg.
 
Az épületben lévő óvodából az összes gyermeket evakuálták, de nem tudni, hogy a körülzárt házban maradtak-e civilek.

Autók vesztegelnek a háttérben lévő Discovery Channel tv-csatorna székháza közelében

Meghalt a támadó, ráfogta fegyverét az egyik túszra

Lelőtték szerda délután azt a fegyveres túszejtőt, aki három foglyot ejtett a Discovery Channel központjában, Washington egyik elővárosában, Silver Springben. A túszok sértetlenül menekültek meg, a túszejtő életét vesztette. Az épületből a rendőrség tájékoztatása szerint robbanás hallatszott. 

A fegyveressel több órán át telefonon tárgyaltak a megadásról. A rohamrendőrök akkor léptek akcióba, amikor az épület zártláncú biztonsági videohálózatának képén azt látták, hogy a férfi ráfogja pisztolyát az egyik túszra.
 
A túszejtő egy James C. Lee nevű férfi volt, aki a testére bádogtartályokat erősített. Hivatalos források korábban nem zárták ki annak a lehetőségét, hogy ezek robbanószerkezetek voltak. A rendőrök vizsgálat alá vették a dobozokat. A The Gazzette, a Silver Spinget is magában foglaló Montgomery megyében kiadott újság szerint a férfit 2008-ban ugyanezen a helyen már őrizetbe vették. Akkor több ezer dollárnyi készpénzt szórt szét az épület előtt. A férfi két évvel ezelőtt azért tiltakozott, mert megítélése szerint csatorna célja a profitszerzés és nem a Föld megmentése

. A kaliforniai San Diegóból érkezett Lee a bírósági tárgyaláson kijelentette: azután kezdett el a bolygó megmentéséért tüntetni, hogy elvesztette az állását. Mint mondta, cselekedeteiben Daniel Quinn környezetvédő író regénye, az Ishmael és a volt amerikai alelnök, Al Gore által jegyzett dokumentumfilm, a Kellemetlen igazság ihlette. A CNN szerint Lee a weboldalára feltöltött közleményében "szennynek" nevezte az emberiséget.
 
A Discovery Channel alkalmazottjai szerint az tévéállomás a közelmúltban több fenyegető hívást kapott egy Whale Wars (Bálnaháború) című műsora miatt, amely bemutatja ahogy környezetvédők bálnavadász hajókat támadnak meg.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.