166 halálos áldozat
Akár halálra is ítélhetik a mumbai merénylőt
Akár halálra is ítélhetik kedden azt a 22 éves pakisztáni férfit, aki egy terrorista kommandó tagjaként részt vett a 166 halálos áldozatot követelő mumbai (Bombay) támadásokban 2008 novemberében.
2010.05.04 07:18MTIA férfit egy indiai különbíróság hétfőn emberölésben és India elleni háborús cselekményekben találta bűnösnek. Mohammed Adzsmal Kaszab volt az egyetlen, aki a 2008-as terrorakció támadói közül életben maradt. Kaszabot a mumbai főpályaudvaron fogták el, egy AK-47-es rohamkarabély és egy hátizsák volt nála - mondták az ügyészek.
A túlzsúfolt pályaudvaron közel hatvan embert lőttek agyon. Tíz pakisztáni fegyveres legalább 166 embert ölt meg - köztük több külföldit és az indiai gazdasági elit több képviselőjét - különböző mumbai helyszíneken, köztük két luxusszállodában és egy zsidó központban a három napon át tartó támadássorozatban.
A mumbai merénylet miatt Újdelhi megszakította a béketárgyalásokat Pakisztánnal, mondván, hogy Iszlámábádnak először a területén tevékenykedő fegyveres csoportok, köztük a Laskar-e-Taiba ellen kell fellépnie, amelynek a vád szerint Kaszab is tagja volt.
Kapcsolódó írások:
- Elfogták a mumbai terrortámadás két segítőjét - Olaszországban
- Magas szintű indiai-pakisztáni találkozó, a mumbai terrortámadások óta először
- Részben Pakisztánban készítették elő a mumbai terrortámadást
- Pakisztánban 124 személyt tartóztattak le a mumbai terrortámadást követően
- A terroristatámadás után újra fogad vendégeket a Trident szálloda Mumbaiban
- A mumbai merényletek egyik vélt kitervelőjét is elfogták Kasmírban