Az árak az egekben, áruhiány, zavargások
Két embert végeztek ki Észak-Koreában a rossz pénzreform miatt
Nem egy, hanem két tisztségviselőt végeztek ki Észak-Koreában, miután őket tették felelőssé az ország tavalyi, balul sikerült pénzreformjáért - derült ki egy dél-koreai hírportál hétfői jelentéséből.
2010.04.05 17:20MTIA Yonhap szöuli hírügynökség márciusban már beszámolt Pak Nam Ginak, a Koreai Munkapárt volt pénzügyi és tervezési osztályvezetőjének, a pénzreform "atyjának" a kivégzéséről. A Daily NK című hírportál hétfőn egy neve elhallgatását kérő észak-koreai forrásra hivatkozva hírt adott egy másik pénzügyi tisztségviselő kivégzéséről is, nevét azonban nem közölte.
A portál szerint a két férfit március 12-én a phenjani stadionban lőtték agyon. A halálos ítélet végrehajtásán a párt központi bizottságának egyes tagjai és más tisztségviselők is megjelentek. A szöuli országegyesítési minisztérium közölte, hogy nem tudja megerősíteni a hírportál értesülését. Az észak-koreai fizetőeszközt tavaly novemberben 1:100 arányban denominálták, hogy letörjék a feketekereskedelmet, és a kötelező beváltás - valamint a beváltható pénzmennyiség korlátozása - révén megfosszák tőkéjüktől az árucsempészeket. Hasonló pénzreformot utoljára 1959-ben hajtottak vége Észak-Koreában.
A von mostani újraértékelése miatt azonban megbénult az utcai piacok áruellátása, az árak az egekbe szöktek, áruhiány keletkezett, és zavargások törtek ki az országban a Csoszun Ilbo című dél-koreai újság szerint. Mint a lap írta, a zavargások azzal végződtek, hogy Hamhung városában tavaly december 5-én és 6-án tizenkét "felbujtót" kivégeztettek a hatóságok. Észak-Koreában az elmúlt hónapokban újra kinyitott több száz piac, de a termékek árai emelkednek, a választék szegényes.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06