Szigorú bírságokat helyezett kilátásba
Putyin nyilvánosan megrótt több oligarchát
Vlagyimir Putyin név szerint nyilvánosan megrótt több oligarchát, amiért nem teljesítik a beruházási terveket a kezükbe került energetikai cégeknél, és szigorú bírságokat helyezett kilátásba azok számára, akik más célokra használják fel a beruházásokra szánt pénzt.
2010.02.24 18:53MTIAz orosz kormányfő az orosz energiagazdálkodásról tartott értekezletet szerdán a Szajan-Susenszki vízi erőműben, ahol ellenőrizte a tavaly augusztus 17-én bekövetkezett súlyos baleset utáni helyreállítási munkálatokat is.
Putyin név szerint megemlített négy oligarchát, rámutatva, hogy a szóban forgó cégekhez szinte ingyen jutottak, továbbá hogy köztudottan van pénzük, mégis évekkel elodáznák az energiatermelő kapacitások üzembe helyezését, illetve még hozzá sem kezdtek a beruházásokhoz, amelyek nyomán mintegy 100 energiatermelő blokkot kellene átadni.