Melegszik a hidegháború
Az orosz és az amerikai vezérkari főnök Moszkvában tárgyalt
Mike Mullen tengernagy, az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnöke Moszkvában tárgyalt Nyikolaj Makarov orosz vezérkari főnökkel és a hadászati támadó fegyverek korlátozásáról és csökkentéséről szóló START-szerződés számos kérdésében megállapodásra jutottak - közölte szombaton az orosz védelmi minisztérium sajtóosztálya.
2010.01.23 12:15MTIA START-szerződésre vonatkozóan abban maradtak, hogy szakértői szinten folytatják a tárgyalásokat. Emellett szó volt a kétoldalú együttműködés idei terveiről is.
Mike Mullen csütörtökön érkezett Moszkvába James Jones amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó kíséretében, hogy orosz kollégáikkal megvitassák a START-szerződés még nyitott kérdéseit. Washingtonban már pénteken úgy nyilatkozott a nemzetbiztonsági tanács sajtótitkára, hogy a megbeszéléseken jelentős haladást értek el, s hogy Jones találkozott Dmitrij Medvegyev államfővel is, akivel a START mellett az Afganisztánnal és Iránnal összefüggő biztonsági kérdésekről tárgyalt - idézte az orosz Interfax hírügynökség.
A múlt héten William Burns és Rose Gottemoller amerikai külügyminiszter-helyettesek tárgyaltak Moszkvában. Rose Gottemoller vezeti az amerikai küldöttséget a START-szerződésről Genfben folyó tárgyalásokon.
Sergej Lavrov orosz külügyminiszter pénteken szintén úgy nyilatkozott, hogy a tárgyalások februárban Genfben folytatódnak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06