Katonák végeztek vele

Lelőtte négy társát egy afgán rendőr

Lelőtte négy társát egy afgán rendőr, majd katonák végeztek vele az ország délnyugati részén - közölték vasárnap hivatalos forrásból.

2009.11.29 16:03MTI

"Előző éjjel egy rendőr vitába keveredett több kollégájával Hasrod körzetében. Felkapott egy fegyvert, tüzet nyitott rájuk, négyet megölt, majd beugrott egy civil autóba, s elmenekült" - mondta el Ghulam Dasztagir Azad, Nimrúz tartomány kormányzója.

"A szomszédos Dilaram körzetbe ment, és ott nem állt meg egy afgán katonai ellenőrzőpontnál. A katonák lőni kezdtek rá, ő viszonozta a tüzet, egy katonát megsebesített, majd lelőtték"
- folytatta a kormányzó.

Mint mondta, nem hiszik, hogy a rendőr tálib lett volna, talán csak mentálisan nem volt megfelelő állapotban. Nimrúz tartománynak az a körzete, ahol az incidens történt, közel fekszik Hilmendhez, a tálibok egyik fő hátországához.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.