Zúgolódnak a határon túli orvosok
Geréb ezúttal Erdélyben népszerűsíti az otthonszülést
Romániai szakorvosok enyhe rosszallással követik figyelemmel, hogy Erdélyben is népszerűsíti az otthonszülés módszerét a szakmájától Magyarországon eltiltott Geréb Ágnes - írta hétfői számában a Krónika című napilap.
2009.10.05 09:57MTI/ KrónikaAz újság szerint rendszeresen tart szülésfelkészítő tréninget” Erdélyben a budapesti szülész-nőgyógyász, akit 2007-ben a magyarországi bíróság három évre eltiltott szakmája gyakorlásától, jelenleg pedig több büntetőper is folyik ellene.
Geréb Ágnest nemrég a babahordozás hete keretében hívta meg Kolozsvárra az Életfa Családsegítő Egyesület, korábban pedig Marosvásárhelyen is megfordult. Erdélyi előadásainak szervezői rendszerint várandós anyukák, apukák, gyerekre vágyók, akik olyanok számára hirdetik az önmagát független bábaként is meghatározó budapesti orvos szülésfelkészítéseit, akik maguk is bábák vagy dúlák (asszonytársi segítők) szeretnének lenni, illetve hasonló tréningeket tartanának.
Akárcsak Magyarországon, Romániában is rendezetlen az otthonszülés jogi szabályozása. A szakorvosok ellenzik és kockázatosnak tartják a gyermek világra segítésének ezt a módszerét. A lapnak nyilatkozó Zsigmond István kolozsvári szülész-nőgyógyász úgy véli, hogy elvileg és emberileg elfogadható lenne a családbarát körülményeket, kényelmet hirdető otthonszülés, a szülőknek azonban tudniuk kell: ha ezt a módszert választják, akkor elfogadják, hogy növekszik a magzat- és kismama-elhalálozás esélye.
A szakorvos sokkal inkább olyan kórházi körülmények kialakítását szorgalmazza, amely növeli a várandós anyák otthon- és komfortérzetét.
Hasonlóképpen vélekedik Nagy-Rozsnyai István kézdivásárhelyi szülész-nőgyógyász is, aki korábban baráti társaságából beszélt le valakit az otthonszülésről - írja a Krónika.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06