Minden felelősságet vállal
A thaiföldi kormányfő erő alkalmazásával fenyegeti a tüntetőket
Veddzsadzsiva Abhiszit thaiföldi miniszterelnök vasárnap újabb televíziós beszédet mondott és abban figyelmeztette a kormányellenes tüntetőket, hogy beveti ellenük a fegyveres erőket, ha nem szüntetik be a bajkeverést a főváros, Bangkok utcáin.
2009.04.12 15:09MTIA kormányfő korábban a televízióban rendkívüli állapotot hirdetett ki Bangkokban és környékén. Felfüggesztették a gyülekezési jogot, öt személynél több nem csoportosulhat nyilvános helyeken.
A rendkívüli állapot kihirdetése után a fegyveres erők állásokat foglaltak el a főváros legfontosabb pontjain, de erőszakos fellépésükről nem érkezett hír, és a tüntetők a korábbihoz hasonlóan ügyet sem vetnek a rendkívüli állapotra.
A biztonságért felelős miniszterelnök-helyettes szintén megszólalt a televízióban, és felszólította a rendőrséget és katonaságot, hogy azonnal állítsa helyre a rendet.
"A rendőrségnek és a hadseregnek teljesítenie kell a kötelességét, mindent meg kell tenniük amit csak bírnak azért, hogy az élet mielőbb térjen vissza a rendes kerékvágásba... Minden felelősséget vállalok a tetteikért, bármilyenek is legyenek azok" - mondta Szuthep Taungszuban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06