Kaplan, te vagy az...?
Rejtélyes sorozattámadás az oroszországi Lenin-szobrok ellen
Szaporodnak a Lenin-szobrok, képmások elleni támadások Oroszországban: a szentpétervári Lenin-szobor elleni pokolgépes támadáson kívül megrongálták a kaukázusi Pjatyigorszkban megfestett hatalmas Lenin-képmást, a bolsevik vezető volgográdi szobrára pedig parókát húztak.
2009.04.03 11:27MTIA volgográdi támadás során az ukrán kozákok kopasz fejbőrén lévő hajfürtre "hajazó" parókát húztak a kommunista vezető fejére - közölte a Volga menti város polgármestere.
Korábban Szentpéterváron, a Finn pályaudvar előtt álló Lenin-szobornál robbant pokolgép. A robbanás kárt okozott a szoboralak hátában, s összezúzott néhány környező lámpát.

A kaukázusi Pjatyigorszk városában március 24-re virradó éjszaka teljesen tönkretették Leninnek egy sziklafalra festett arcmását. Az 1925-ben készült portrét ismeretlenek horogkeresztekkel és antiszemita feliratokkal rajzolták tele.
Az 1924-ben meghalt szovjet vezetőt a régi időkre nosztalgiával gondolók ma is tisztelik, mások viszont az eltemetését követelik.
Lenin bebalzsamozott holtteste ma is a moszkvai Vörös téren álló mauzóleumban nyugszik.