Biztosítékokat kapott Egyiptomtól?
Hamász: Egyiptom nem egyezett meg a Fatahhal a rafahi határról
A Gázai övezetet ellenőrzése alatt tartó radikális Hamász saját közlése szerint biztosítékokat kapott Egyiptomtól, hogy Kairó nem jutott olyan egyezségre Mahmúd Abbász elnökkel, amely kizárná őt (a Hamászt) a gázai-egyiptomi határ őrzéséből.
2008.01.27 18:10MTIA Gázai övezetet ellenőrzése alatt tartó radikális Hamász saját közlése szerint biztosítékokat kapott Egyiptomtól, hogy Kairó nem jutott olyan egyezségre Mahmúd Abbász elnökkel, amely kizárná őt (a Hamászt) a gázai-egyiptomi határ őrzéséből.
Számi Abu Zuhri, a Hamász magas rangú illetékese a Reutersszal azt közölte, hogy az egyiptomi hatóságok azt mondták szervezetének: olyan új megállapodást akarnak a határ kezelésére, amelyet a Hamásszal és az Abbász vezette Fatahhal folytatandó tárgyalások eredményeként dolgoznak ki.
Rijád el-Malki palesztin külügyminiszter - a Fatah, illetve annak kormánya részéről - korábban azt mondta, hogy megegyeztek Egyiptommal: az elnök erői fogják a rafahi átkelőt ellenőrizni.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06