6 - 7 milliárdra lenne szükségük

Románia két héten belül dönt az IMF-hitelről

Románia két héten belül dönt arról, hogy kéri-e a Nemzetközi Valutaalap (IMF) pénzügyi támogatását, közölte hétfőn Emil Boc miniszterelnök. Elemzők már régebb óta úgy vélik, Románia lehet a következő uniós tagország, amely egy nemzetközi szervezettől támogatást fog kérni a világgazdasági válság miatt.

2009.02.16 15:40MTI

A román jegybank elnöke február elején azt mondta, hogy 6-7 milliárd eurós pénzügyi segítségre lehet szüksége Romániának a külföldi fizetési kötelezettségek teljesítéséhez, a külső egyensúlyhiány finanszírozásához. Traian Basescu román államfő korábban elvetette, hogy Románia az IMF-től kérjen kölcsön, de nem zárta ki uniós hitel felvételét az IMF ellenőrzésével.

Az ország tavalyi GDP-arányos államháztartási hiánya az Európai Bizottság becslése szerint meghaladta az 5 százalékot, a folyómérleg hiánya a 12 százalékot.

Az ország gazdaságát recesszió fenyegeti, elemzők szerint egy megszorító költségvetés sem zárja ki nagyobb értékű külföldi pénzforrások igénybevételét.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.