Többet szállít, egyelőre nem tudni, mikor

A Gazprom kárpótolja Lengyelországot

A Gazprom növeli gázszállításait Lengyelországba a korábban kiesett mennyiség pótlására, közölték csütörtökön a legnagyobb lengyel gázszolgáltatónál. A PGNiG szóvivője nem részletezte, hogy az orosz vállalat mennyivel szállít többet és mikor.

2009.02.05 15:49MTI

A PGNiG január végén közölte, hogy alig több mint a szerződéses mennyiség háromnegyede érkezik orosz földgázból az országba. Az orosz-ukrán gázvita megoldása óta a Gazprom rendesen szállít Ukrajnán át, de a közvetítő RosUkrEnergo vállalat egyáltalán nem továbbít földgázt.

A RosUkrEnergo az orosz Gazprom és ukrán vállalkozók vegyes vállalata, de az új orosz-ukrán gázkereskedelmi megállapodásban megszüntették közvetítői szerepét. Az ukrán tranzit felújítása óta Ukrajnán át csak a Gazpromtól közvetlenül rendelt mennyiség érkezett Lengyelországba.

Így, mindent egybevetve, a szokásos mennyiségű orosz gáznak csak 76 százalékát kapta Lengyelország - azaz napi 16 millió köbmétert - a RosUkrEnergo által szállított 24 százaléknyi mennyiség kiesett.

Lengyelország gázigényét 40 százalékban Oroszország elégíti ki.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.