Katonák számát növelnék
Stratégiai váltásra van szükség Afganisztánban a NATO-közgyűlés elnöke szerint
A katonák számának növelését stratégiai váltásnak kell kísérnie Afganisztánban - jelentette ki a NATO parlamenti közgyűlésének elnöke, a testület ötnapos tanácskozását megnyitva.
2008.11.15 18:43MTIAz Észak-atlanti Közgyűlés 54. ülésszakát Valenciában tartják november 18-áig több mint 300 küldött részvételével. Magyar részről egy ötpárti delegáció vesz részt a tanácskozáson.
A félszáz ország - a tagországok és partnerek - képviselői az afganisztáni helyzeten kívül foglalkoznak a NATO és Oroszország viszonyával, a gazdasági világválsággal és a szövetség új szerepének meghatározásával az alapítása óta megváltozott világban. Mesterházy Attila (MSZP), az észak-atlanti szervezet egyetlen magyar témafelelőse (raportőr), az orosz piacgazdasági és társadalmi átalakulásról szóló jelentést tett a gazdasági és biztonsági bizottságnak, amely egyhangúlag elfogadta a dokumentumot.
Ennek főbb megállapításai szerint az elmúlt évek gyors gazdasági növekedése után egyre láthatóbban jelentkeznek bizonyos problémák, amelyek hosszú távon veszélyessé válhatnak. Ilyen a korrupció, az állami monopóliumok erősödése, az önkényes állami beavatkozás a gazdaságba, a társadalmi egyenlőtlenségek növekedése, az egészségügy helyzete és az infláció. Az olajárak csökkenése és a pénzügyi-gazdasági világválság megnehezíti e problémák kezelését - mondta az MTI-nek telefonon képviselő. A NATO (és az Európai Unió) szempontjából az energiafüggőség csökkentése, a közös energiapolitika kialakítása ma a legfontosabb feladat. Nem csak a napi pragmatikus szempontokat kell azonban figyelembe venni, hanem az állandó értékeket is - mondta Mesterházy Attila, emlékeztetve arra, hogy a NATO és Oroszország kapcsolatait új kontextusba helyezte a grúz-orosz konfliktus.
Kapcsolódó írások:
- Kína is katonákat küldhet Afganisztánba a brit kormányfő szerint
- Öngyilkos merénylet Afganisztánban egy amerikai konvoj ellen: 21 halott, 57 sebesült
- Tizennégy ember meghalt afganisztáni összecsapásokban, Karzai tiltakozik
- Januárban dönthetnek az afganisztáni misszió meghosszabbításáról
- Huszonöt iszlamista meghalt Afganisztánban
- Moldova öt helikoptert küld Afganisztánba a NATO-erőkbe
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06