Illegális bevándorlás
A német kormány a kitoloncolási szabályok szigorítására készül
A belügyminisztérium pénteken kiszivárgott tervei szerint megszüntethetik azt a szabályt, hogy előre közölni kell a kitoloncolás időpontját, és négyről tizennégy napra emelhetik a kitoloncolási őrizet maximális időtartamát.
2016.10.14 21:39MTIA kitoloncolási szabályok jelentős szigorítására készül a német kormány, a belügyminisztérium pénteken kiszivárgott tervei szerint megszüntethetik azt a szabályt, hogy előre közölni kell a kitoloncolás időpontját, és négyről tizennégy napra emelhetik a kitoloncolási őrizet maximális időtartamát.
A tárcaközi egyeztetésre indított jogszabálytervezet hírportálok beszámolói szerint a többi között a kitoloncolási őrizetbe vétel lehetőségének kiterjesztését is tartalmazza, így nemcsak azokat lehetne őrizetbe venni, akikkel kapcsolatban fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye, hanem akiket bűncselekmény miatt elítéltek, vagy akik a hatóságok megítélése szerint veszélyeztethetik a közbiztonságot.
Szakértők évek óta mondják, hogy a német menekültügyi rendszer egyik legnagyobb gondja az alacsony hatékonyság a védelemre nem szoruló, elutasított menedékkérők hazatelepítésében, kitoloncolásában.
Rainer Wendt, a rendőri szerveknél működő egyik munkavállalói érdekképviselet, a Német Rendőrszakszervezet (DPolG) elnöke az utóbbi hetekben számos nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy "egész iparág" épült a kitoloncolások megakadályozására. Ügyvédek és emberi jogi szervezetek, például a Pro Asyl rendszeresen meggátolja az ország elhagyására kötelező határozatok végrehajtását, a politikusok pedig tartanak a kitoloncolásokról a médiában esetleg megjelenő "nem éppen szép képektől" - húzta alá Rainer Wendt.
A kormány adatai alapján az idén szeptember végéig nagyjából 60 ezer elutasított menedékkérő távozott Németországból önkéntes hazatelepülési programok vagy kitoloncolás révén, és több mint 210 ezer olyan ember tartózkodik Németországban, akik ellen az ország elhagyására kötelező határozat van érvényben. Azonban nagyjából háromnegyedük rendelkezik tartózkodási engedéllyel, a távozásra kötelező határozatot betegség, úti okmányok hiánya vagy egyéb okok miatt függesztették fel.
Thomas de Maiziere szövetségi belügyminiszter szeptemberben egy előadásában kiemelte: az eddiginél több elutasított menedékkérőt kell hazatelepíteni, önkéntes távozásra ösztönözni vagy szükség esetén kitoloncolni, mert "az integráció csak akkor sikerülhet, ha világos, hogy kire vonatkozik". Németország nem fogadhat be mindenkit, csak azokat a menedékkérőket integrálhatja, akik rá is szorulnak a védelemre. Az összes többi kérelmezőnek el kell hagynia az országot - mondta a Kereszténydemokrata Unió (CDU) politikusa.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06