Konfliktus
Politikai menedéket kért Ukrajnában egy ismert orosz ellenzéki
Roman Roszlovcev arra hivatkozik, hogy hazája titkosszolgálata, az FSZB üldözi őt.
2016.08.22 12:31MTIPolitikai menedéket kért Ukrajnában Roman Roszlovcev ismert orosz ellenzéki aktivista arra hivatkozva, hogy hazája titkosszolgálata, az FSZB üldözi őt - írta hétfőn az ukrán sajtó.
A Hromadszke ukrán televíziónak nyilatkozva az orosz aktivista kijelentette, hogy szeretne az ukrán fegyveres erők bármelyikénél szolgálatra jelentkezni, legyen az a nemzeti gárda, vagy egy önkéntes alakulat.
"Számomra a legfontosabb, hogy folytassam a küzdelmet a putyini rezsimmel szemmel" - tette hozzá. Azt sem zárta ki, hogy politikai karrierjét Ukrajnában építi tovább.
A 36 éves moszkvai Roszlovcev arról vált ismertté az orosz és az ukrán médiában, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnököt ábrázoló gumimaszkban jelent meg tüntetéseken. Ez tizenegyszer fordult elő, és az orosz hatóságok ezért rendre őrizetbe is vették őt, elkobozták a maszkot.
Júniusban 30 nap elzárásra ítélte őt egy moszkvai bíróság. Egyes források szerint 26-szor vették őrizetbe az orosz hatóságok a Kreml politikája elleni tiltakozásai miatt, amivel rekordot állított fel országában.
Oleh Szlobogyan, az ukrán állami határőrség szóvivője megerősítette, hogy miután az ukrán migrációs hivatal befogadta az aktivista kérelmét a politikai menekültstátusra, beengedték az országba.
A zn.ua ukrán hírportál emlékeztetett arra, hogy Petro Porosenko ukrán elnök korábban ígéretet tett: igyekszik megkönnyíteni a külföldieknek a politikai menedék, illetve az állampolgárság megszerzését Ukrajnában. Külön kiemelte, hogy Ukrajna kész befogadni olyan oroszországi ellenzékieket, akik üldöztetésnek vannak kitéve Moszkva ukrajnai agressziója elleni tüntetéseken való részvételük miatt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:48 Gúnyt űzött Ferenc pápa halálából egy ukrán blogger
- 12:44 Bejelentette a Vatikán, miben halt meg a Pápa
- 10:40 Az amerikai kormány eladná a Google böngészőjét
- 8:44 Hat új védjegyet jegyeztetett be a Louis Vuitton Oroszországban
- 6:41 Brazíliában és Olaszországban képviselik hazánkat a 2025-ös Magyar Ifjúsági Robot Kupa győztesei
- 22:31 NGM: vezetőváltás az N7 Holding élén
- 20:30 Meghalt Ferenc pápa - Este tartják a szertartást, amelyen a Vatikán hivatalosan is megállapítja a pápa halálát
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06