102 fekete bőrű meggyilkolását tervezték
Vádat emeltek két amerikai neonáci ellen Obama elleni halálos fenyegetés miatt
Vádat emeltek két fiatal amerikai neonáci ellen szerdán Tennessee szövetségi államban, amiért halálosan megfenyegették Barack Obamát még elnökké választása előtt - vált ismertté igazságszolgáltatási forrásból.
2008.11.06 07:16MTIAz október végi letartóztatáskor készült jegyzőkönyv szerint a két férfi 102 fekete bőrű meggyilkolását tervezte, de fő céljuk Barack Obama demokrata párti elnökjelölt meggyilkolása volt. A 20 éves Daniel Cowart tennessee-i és a 18 éves Paul Schlesselman arkansas-i lakost a Tennessee állambeli Alamóban fogták el, és egy szövetségi esküdtszék emelt ellenük vádat - közölte közleményben az igazságügyi minisztérium. A férfiak hét vádpontban, így "a fegyvertartásra vonatkozó szövetségi törvények megsértése és elnökjelölt veszélyeztetése" címén emeltek vádat - közölte Lawrence Laurenzi Tennessee állambeli ügyész.
A vádirat szerint a két vádlott több alkalommal halálosan megfenyegette Barack Obamát, amiért ötévi szabadságvesztéssel büntethetők. A többi vádpont esetében külön-külön 5-től 10 évig terjedő elzárást szabhatnak ki rájuk. Obamát, akit korábban is megfenyegettek, a választási kampány teljes ideje alatt az elnök és más magas rangú állami vezetők védelmét ellátó szövetségi titkosszolgálat (USSS) védte.
A férfi ki akart rabolni egy fegyverüzletet, 88 feketét agyonlőni, 14 másikat lefejezni; a célpontjuk többek között egy főleg afroamerikaiak látogatta iskola volt - mondta el a vizsgálatot vezető Brian Weaks, az amerikai szövetségi Alkohol, Dohány és Tűzfegyver Hivatal ügynöke. "Azt is mondták, hogy a végső erőszakcselekményük az lesz, hogy megkísérlik megölni Barack Obama elnökjelöltet" - közölte tanúvallomásában az ügynök.
A jegyzőkönyv szerint "a vádlottak azt mondták, hogy a gyilkossági kísérlet közben készek voltak meghalni is". A két férfi gépkocsival akarta megközelíteni Obamát és a jármű ablakán át lelőni. A vádlottaknál több fegyvert találtak, közöttük egy lefűrészelt csövű puskát. Barack Obamát kedden nagy többséggel választották meg az Egyesült Államok 44. elnökévé.
Kapcsolódó írások:
- Bush teljes együttműködést ígér Obamának a hatalom átadásában
- Kedvezően fogadta a világ Obama elnökké választását
- Gyurcsány Ferenc levélben gratulált Barack Obamának
- Az amerikai sajtó Obama történelmi győzelmét ünnepli
- Varsó reméli, hogy Obama folytatja a rakétpajzs megvalósítását
- Obamát a nők, a fiatalok, a feketék és a spanyolajkúak támogatták
- Fergeteges képek: John McCain elismerte vereségét és gratulált Barack Obamának
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06