Illegális bevándorlás
Migránsokat dobtak vízbe az emberkereskedők az olasz partoknál
Egy szomáliai nő a tengerbe fulladt a dél-olaszországi Santa Maria di Leuca partjainál, miután a migránscsoportot szállító embercsempészek vízbe dobták őt és társait.
2016.01.11 12:01MTIA hírt az olasz sajtó jelentette a helyi hatóságok közlése alapján. Másokat is keresnek, akik hasonló körülmények között eltűntek. Harmincöt embernek sikerült élve elérnie az olasz partokat, vagy az olasz parti őrség emelte ki őket a tengerből. A vízből kimentett egyik férfit kihűléssel szállították kórházba.
A szomáliai migránsok csoportja Észak-Afrika partjairól indult el, és gumicsónakkal kelt át a tengeren. A túlélők beszámolói szerint a mintegy negyvenfős csoportban 21 nő és egy kiskorú is volt. Hétfőre virradóra állítólag már megpillantották az olasz partokat, de az embercsempészek a tengerbe lökték utasaikat és magukra hagyták őket. Az elsőként partot érők adták le a riasztást. Az olasz hatóságok hajókkal és helikopterrel keresték a túlélőket.
A dél-olaszországi Puglia partjaira hónapok óta nem érkezett migráns. A régió ritka célállomásnak számít, mivel a tengeren érkező csoportok többsége az Afrikához közelebb eső Lampedusa, Szicília vagy Calabria partjai felé igyekszik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06